Ekonomi 15.09.2020 17:53:00 0

14. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 9-11 Ekim 2020 Tarihinde Yapılacak

14. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 9-11 Ekim 2020 Tarihinde Yapılacak

14. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 9-11 Ekim 2020 tarihleri arasında 22 bin metre kare alana sahip Biga Belediyesi kapalı pazar yerinde yapılacak. Biga Fuarı öncesi 15 Eylül Salı günü saat 15:00’de Biga TSO toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Biga Ticaret Ve Sanayi Odası (Biga TSO) Başkanı Şadan Doğan yaptığı konuşmada, ’’Biga’da bulunan odalar, fuar komitesi-şirketi, sivil toplum kuruluşları ve belediyemizle bir araya gelerek fuar hakkında gerekli görüşmeleri yaptık. Biga esnafından da fuar hakkında talep geldi. Covid-19 korona virüs salgını nedeniyle gerekli tedbirleri alarak fuarımızı yapmaya karar verdik.

BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR
BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR

Ticaret Bakanlığı, Odalar Bakanlığı ve Çanakkale Valiliğinden gelen yazı da, açık alanda fuar yapılabilir kararı çıktı. 90’lı yıllarda Kocabaş çayının alt kısmında ilk Biga Fuarı yapılmıştı. 2017 yılında Biga Kapalı Pazar yerinin zarar görmesi ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Biga Fuarı yapılmamıştı. Geçtiğimiz yıl Biga Fuarına 134 firma katılmıştı. Bu yıl da 90-100 firmanın katılacağını düşünüyoruz.

Günümüzde farklı ya da aynı sektörde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi, üretici ile tüketicinin sınırlı düzeyde iletişim kurabilmesidir. Dolayısıyla, üreticiler giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmeye, bir yandan rakiplerini takip etmeye, diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadırlar.

Bu açıdan bakıldığı zaman, fuarların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Zira fuarlar günümüz pazar koşullarında üreticiyi tüketici ile alıcıyı satıcı ile buluşturabilen verimli bir aktivitedir. Fuarlar, fuarın düzenlendiği sektöre ait pek çok firmayı fuar alanında buluşturmakta; yeni ortaklıkların kurulmasına imkân sağlamaktadır.

BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR
BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR

Bu nedenlerden dolayı, 47’nci yılımızda üyelerimize ve ilçemize daha etkili ve verimli hizmet vermek adına 09-11 Ekim 2020 tarihlerinde Biga 9’ncu Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ziraat Odası ve Biga Ticaret Borsası ile el ele vererek düzenliyoruz.

Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Belediye Başkanlığımızın, Ticaret Borsamızın, Ziraat Odamızın, Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın, tarım ve hayvancılık ile ilgili birliklerimizin, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğümüzün de katkıları ile destek verdiği fuarımızda tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında potansiyel alıcılar ile birebir bağlantı kurarak bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizi bir adım daha öne çıkarmak ve rekabetin arttığı farklılaşan pazar yapısında fark yaratmak istiyoruz.

09-11 Ekim 2020 tarihlerinde Biga Belediyesi’ne ait 22 bin metrekarelik Kapalı Pazar Yeri’nde düzenleyeceğimiz ve 09 Ekim Cuma günü saat 14.30’da açılışını gerçekleştireceğimiz Biga 9.Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na; kısa adıyla BİGA FUARI’na katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım.

BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR
BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yaptığı konuşmada, ‘’14 yıldan bu zamana kadar sürekli artarak fuarlar gerçekleştiriliyor. Bakanlık, valilik ve odalardan gelen yazıya göre kısıtlama yok denildi. Covid-19 tedbirleri alındıktan sonra 9-11 Ekim tarihleri arasında kapalı pazar yerinde Biga Fuarı yapılacak.

Fuarın ilçe ekonomisine de katkısı var. Gittiğimiz her yerde Biga’mızın tarım ve hayvancılığıyla övünerek konuşuyoruz. Biga eti ve tarımının markalaşıp hak ettiği yere gelmesi için destek vermek istiyoruz.’’

BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR
BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR

 

Ekonomi

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’dan Biga TSO’ya Ahilik Haftası Ziyareti

Ekonomi

Biga MYO’da Pastörize (Günlük) Süt Üretimi Başladı

Ekonomi

14. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 9-11 Ekim 2020 Tarihinde Yapılacak

Ekonomi

Çanakkale Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne Ve Çanakkale İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine İşçi Ve Personel Alınacak

 • Cumartesi 26 ° / 18 ° Güneşli
 • Pazar 25 ° / 16 ° Rüzgarlı
 • Pazartesi 27 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.112%0,12
 • DOLAR

  7,5616% 0,20
 • EURO

  8,9900% 0,40
 • GRAM ALTIN

  475,43% 0,79
 • Ç. ALTIN

  784,4595% 0,79

İlgili Haberler