• Pazar 26 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 23 ° / 15 ° Fırtına
 • Salı 29 ° / 17 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.441%-0,25
 • DOLAR

  8,4705% -0,37
 • EURO

  10,2921% 0,22
 • GRAM ALTIN

  501,41% 0,42
 • Ç. ALTIN

  827,3265% 0,42
Siyaset 25.10.2020 20:45:00 0

Ak Parti Biga Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci Güven Tazeledi

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Nesrin Sirkeci Ak Parti Biga Kadın Kolları Başkanı seçildi.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi 25 Ekim Pazar günü saat 14:00’de Çınarlık Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Tek liste açık zarf usulü yapılan seçimde Nesrin Sirkeci Ak Parti Biga Kadın Kolları Başkanı seçildi.

Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı söylendi. Divan kurulu oluşturuldu. Kongrenin Divan Başkanlığını Ak Parti Biga İlçe Koordinatörü Özlem Karadayı, Başkan Yardımcılığını Şerife Nur Temiz, katip üyeliğini Gönül İtelik yaptı. Faaliyet ve yönetim kurulu raporları okundu ve oy birliğiyle kabul edildi. Ardından konuşmalara geçildi.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

‘’AK PARTİMİZİN BUGÜNKÜ BAŞARISININ EN BÜYÜK PAYDAŞLARINDAN BİR TANESİ ŞÜPHESİZ AK KADINLARIMIZDIR’’

Ak Parti Biga Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci: ‘’yine bayram havasında birlik ve beraberliğimizin perçinleneceği, teşkilatımızın yenilenip tazeleneceği bir kongre gerçekleştiriyoruz. Ak sevdamız ve davamız uğruna işinden, eşinden, çoluk çocuk ve çocuğundan fedarlık edip, ocakta yemeğini bırakıp, ayıracağı zamandan ödün verip, davasından ödün vermeyen ben yoksam bir eksik olur diyen, gece gündüz bu dava bizim, bu yol bizim, bu aşk bizim deyip, Ak dava uğrunda inandığı yolda yürüyenlerdir, Ak Kadınlar. Ak partimizin bugünkü başarısının en büyük paydaşlarından bir tanesi şüphesiz Ak Kadınlarımızdır. Ülkemizde aktif siyasete dâhil edip, her kademesinde görev veren, değer veren, önem veren parti, Ak Partidir. Bu sebeple bizler Ak Partinin, Ak Kadınları olmanın gururunu yaşıyoruz.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

Biga’da partimiz hem teşkilat hem de yönetimsel açıdan bizlere yer açmış, aktif siyasette rol almamıza olanak sağlamıştır. Bugün sizlerin desteğiyle 3.döneme başlangıç yapıyoruz. 2023 hedeflerimize, akabinde 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. 31 Mart yerel seçimlerinde üç belediyemizi de aldık. Genel seçimlerde anlımızı ak çıkaracak oy oranlarıyla Biga’mızdan gereken desteği verdik.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

İlk günkü aşk ile inandığı yolda yürüyen, yürümekle kalmayıp koşan Ak Kadınlarıma teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yönetimlerimizle yer alıp, ebediyete intikal eden tüm kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Daha önceki yönetimlerimizde görev almış tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yeni dönemde bizlerle birlikte görev alacak yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Görev süremiz boyunca desteklerini esirgemeyen ailelerine, eşime ve evlatlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra Bigalı vatandaşlarımızın desteğiyle inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Yeni dönemimiz hayırlı olsun dedi.’’

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

‘’BİZLERİ AYIRMAYA ÇALIŞANLARA EN İYİ CEVABI HALKIMIZ 18 YILDIR SANDIKTA VERİYOR’’

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: ‘’3 yıl daha seçim yok, şimdi çalışma vakti. Birlik ve beraberlik içinde üretmeye ve bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Enerjimizi kapı kapı gezip, gönüllere girmeye ayıracağız.

Bugün Nesrin Başkanımla gurur duydum. Yaptığınız konuşmayla gerçekten ustalık dönemine ulaşmışsın. Yeni yeni Nesrin’ler yetiştirmeye hazırız. Aslında hiçbirimizin hikâyesinde siyaset yok. Ak partinden önce kendimizi ifade eden bir kişi değildik. Ak parti hayatımıza girdi, hepimizin özgüveni yerine geldi. Kadını ayrıştırmamayı, açık kapalı dememeyi, başka bir görüşte olanı ötekileştirmemeyi, insana insan odaklı bakmayı, memlekete hizmet etmeyi bizlere Ak parti öğretti.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

19 yıldır devrim niteliğinde işler yaptık. Hepimizin hayatına dokundu. Yarın o çocuklar yetişecek, bu ülkede biz bayrağı onlara emanet edeceğiz. Yapılan en ufak iş bile, yarın bu ülkenin geleceğine yatırılmış bir nefestir.

Ak parti kadının aslında kendini bulduğu siyaset yaparken, Türkiye’nin her konusunda söz sahibi olduğu alandır. Kadınlarımız Ak partiyle birlikte işgücüne katılım sağladı. Birçok kişi iş sahibi oldu. Hibelerle üreten kadın haline geldi. Güçlü kadın ve aile güçlüm toplum demektir. Güçlü toplum da güçlü bir ülke demektir. Geleneğimizi asla bozmadan, aile yapımızı, kimliğimizi değiştirmeden üreten kadın olmaya, ülkemizin %50’sini evde oturmaya mahkûm edenlere inat çalışmaya devam edeceğiz.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

1934 yılında kadına seçme ve seçilme hakkı verildi. Veren ve destek olan herkesten Allah razı olsun. Kadının eşitliği de 2015 yılında gerçekleşti. Ak parti sayesinde kadının başörtüsü ya da başı açık diye ayrıştırılmadan çalışma hakkı, seçilme hakkı, milletvekili olma hakkı verildi. Bizim aramızda hiçbir sorun yokken, bizleri ayırmaya çalışanlara en iyi cevabı halkımız 18 yıldır sandıkta veriyor.

Daha önce 3 milyon 226 bin kadın çalışırken, bugün 10 milyon 686 bin kadınımız istihdam sağlıyor. Kadın iş gücüne katılım oranı 6,5 puan arttı. TBMM’de 102 kadın vekil var. 54 tanesi Ak partiden. 46 kadın kolları teşkilatlarından yetişmiş. Kadına verilen değer, aslında toplumun kendine verdiği değerdir. Kamuda çalışan kadın sayımız %38,41’lere ulaştı. Kadının ayrıştırılmadığı okuyan kadının kendini ifade edebildiği Türkiye yaşıyoruz. %50,8 kadın akademisyen var. Kadınlar üniversitede öğretim elamanı, doçent, profesör oldu. Kız çocuklarımız okumalı diyoruz.

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

Türkiye’de 1.052 kadın meclis üyemiz var. Biga’da ki belediye başkanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bunların iki tanesi Biga’da. Daha fazla meclis üyesi, belediye başkanı, vekil istemeye devam ediyoruz. Türkiye genelinde 5 milyon kadın üyeye ulaştık. Hedefimiz 6 milyon.

Ben Nesrin başkanıma, yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Dünden bugüne omuz omza yol almaya devam edeceğiz dedi.’’

Ak Parti Biga Kadın Kolları Yönetimi şu isimlerden oluştu: Arzu Çalışkan, Arzu Gazi, Ayşe Bacak, Ayşe Sule, Ayşe Nur Köseoğlu, Büşra Etelik, Çağla Yücesoy, Çiğdem Arslan, Elif Çelik, Emel Emran, Fethiye Saka, Hülya Yongalı, Meliha Taşkıran, Neşe Açık, Serpil Koyuncu, Şeyda Nur Küçükkahveci, Yasemin Avcı, Zeynep Kalaycı, Nihal Güren

Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi
Ak Parti Biga Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

Kongreye, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti İl Başkanı Naim Makas, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Sepici, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, oda başkanları ve partililer katıldı.