1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Siyaset 5.01.2022 23:10:00 0

Siyaset

Siyaset Haberleri

Ankara’da Akif Rüzgarı Esti

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İstiklal Marşı’nın 100. yılında Akif Dostu Şehirler Müzik ve Halk Dansları Festivali’ne katıldı.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ankara Altındağ Belediyesi ev sahipliğinde 29 Ekim Şair Baki Kültür Merkezi’nde, Çanakkale Folklor Araştırma Derneği (ÇAFAD) tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nın 100. yılında Akif Dostu Şehirler Müzik ve Halk Dansları Festivali’ne katıldı.

Programda konuşan Turan; “Bayramiçli hemşehrimiz, Üstad Mehmet Akif, rüzgârı bu defa Ankara’da esti. Hemşehrimiz Mehmet Akif; duruşuyla, esarete karşı isyanıyla, dava adamlığıyla ve bağımsızlık ateşinin eksik olmadığı mısralarıyla milletimizin gönlünde yer edinmiş, fikirleriyle hem yaşadığı dönemi hem de geleceği aydınlatmaya devam eden önemli bir şahsiyet. Üstada her fırsatta vefamızı göstermeye gayret ediyoruz. Bugün İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılında Akif Dostu Şehirler Müzik ve Halk Dansları Festivali, hem Akif’i daha yakından tanımamıza imkân sağlayan, Akif dostlarını buluşturan, Bayramiç’imizin, Çanakkale’mizin tanıtımına katkı sunan kıymetli bir program. Yurdun her yerinde Üstad Akif’i görürüz. Bu kıymetli proje, bir anlamda Akif dostu şehirlerimizi de buluşturuyor. Destanlar ve Şehitler Diyarı Çanakkale’miz bir Akif şehridir aynı zamanda. Kadim İstanbul, başkent Ankara, bir Akif şehridir. Üstat Akif’in hatıralarına ev sahipliği yapmış aziz şehirlerdir her biri. Bakınız gönül coğrafyalarımıza Akif’in izlerini, Akif sevgisini her yerde görürsünüz.

Bu duygularla fikir ve dava adamlığıyla örnek olan, mısralarıyla maneviyatı, bağımsızlığı ve mücadeleyi hayatımıza nakşeden Üstadı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.

Bu özel programa ev sahipliği yapan Altındağ Belediyemize, Belediye Başkanımız Asım Balcı’ya, projeyi destekleyen İçişleri Bakanlığı’mıza, ÇAFAD Başkanımız Selim Yazan ve ÇAFAD Yönetimimiz başta olmak üzere, bu anlamlı projede emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor; programın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz, şeklinde konuştu.’’

Programa ayrıca, Ak Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Ak Parti Altındağ İlçe Başkanı Fatih Bildik, MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Aktaş, ÇAFAD Başkanı Selim Yazan, ÇAFAD Yönetimi ile çok sayıda davetli katıldı.