1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Biga 11.01.2022 19:25:00 0

Basın Mensupları Gazeteciler Gününde Anlamlı Bir Karar Aldı

Biga’da görev yapan basın mensupları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldi.

Biga’da görev yapan basın mensupları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldi. Biga Fenerbahçeliler Dernek Lokalinde bir araya gelen basın mensupları, Biga Gazeteciler Cemiyeti'nin kurulması ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Basın demokratik ülkelerde 4'üncü güçtür. İşini iyi yapan, amacı sadece vatandaşa doğru bilgi ulaştırmak olan, yapıcı eleştiride bulunan, eksikleri gören ve doğruları yazmaktan korkmayan medya, halkın ve yöneticilerin yararınadır.

Objektif, basın meslek ilkelerine göre yayıncılık yapan, özgür ve halk yararına çalışan medya mensupları olarak ülkemizin gelişiminde, toplumsal adaletin sağlanmasında önemli bir rolümüz olduğunu kabul ediyoruz. Bu bilinçle işimizi iyi yapmaya çalışırken, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları gibi önemli kurumları yönetenlerin de eleştirilerden korkmaması ve hür yayın organlarından memnuniyet duymaları gerektiğini düşünüyoruz.

Basın özgürlüğünü hepimizin, herkesin bu mantıkla savunması bir zorunluluktur.

Biga’da yer alan basın emekçileri olarak kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğumuzun gereğini yerine getirebilmek için dayanışma içinde olmamızın gerekliliğiyle bir araya geldik. Bundan sonraki süreçte meslek etiğini korumak için her tür tehdit, baskı ve meslek onurunu hiçe sayan kişi ve kurumlara karşı dayanışma içinde olmaya karar verdik.

Gazetecilik mesleğinin yaşaması, gazetecilik etiğiyle hazırlanan doğru haberlerin topluma ulaştırılması için mesleğimizi korumak zorundayız. Kişilerin ve kurumların keyfi uygulamalarına ve mesleğimize yönelik tehditlerine asla göz yummayacağız. Bu amaçla Biga'da uzun yıllardır görev yapan basın emekçileri olarak bugün, yani '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde dayanışmamızı resmileştirme kararı aldık. Bu vesileyle yol haritamızı belirlemek üzere yeniden toplanacak ve hep birlikte hareket edeceğiz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde, yılda bir defa yazılan mesajlardan daha fazlasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Herkesin bir gün, uğradığı haksızlıkla başa çıkabilmek ve hakkını arayabilmek için özgür ve doğru habercilikten yana bir gazeteye ihtiyacı olacaktır. Resmi, basın savcılığı tarafından denetlenen yayınlar aynı zamanda güvenilir yayınlardır. Bizler bu vesileyle bir araya geldik.

Başta geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden meslek büyüğümüz Ferit Kavas olmak üzere hayatını kaybeden tüm gazetecilere Allah'tan rahmet, ailelerine ve camiamıza baş sağlığı dileriz. Birlik ve dayanışma ruhuyla çıktığımız bu yolculuğun hem camiamıza hem de Biga’mıza hayırlı olmasını dileriz.