1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Belediye 5.11.2021 12:36:00 0

Başkan Erdoğan Üreten Ve Çalışan Biga İçin Canla Başla Çalışıyor

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’ya yönelik talep edilen ve planlanan yatırımları görüşmek üzere Ankara’ya gitti.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’ya yönelik talep edilen ve planlanan yatırımları görüşmek üzere Ankara’ya gitti. Projelerin takipçisi olduklarını belirten Başkan Erdoğan, üreten ve çalışan Biga’nın hizmet yolculuğunda olduğunu söyledi.

Bir dizi temaslarda bulunmak ve Biga için planlanan projeleri görüşmek üzere Ankara’ya giden Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile istişarelerde bulundu. Biga’ya yönelik yatırım taleplerini ilettiklerini, şehrin yarınları için canla başla çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Erdoğan Ankara temaslarının önemine değindi.

Görüşmelere yönelik değerlendirmede bulunan Başkan Erdoğan, “Ak Parti İlçe Başkanımız Nihat Borazan ile birlikte Gazi Meclisimizdeyiz. Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Vedat Demiröz, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan ve Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile bir araya gelerek Biga’mızı konuştuk, kıymetli istişarelerde bulunduk. Değerli Bakanımıza, Genel Başkan Yardımcımıza ve Milletvekillerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. İlçemize yönelik yatırım taleplerimiz devam ediyor, edecek. Her şey Gönüllerin Şehri Biga’mız için, ifadelerini kullandı.’’

Programının ikinci gününde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile görüşmelerde bulunan Başkan Erdoğan, Biga Millet Bahçesi projesinde gelinen aşamalar hakkında bilgi vererek, dosya sundu. Biga’nın her zaman yanında olduklarını belirten Bakan Kurum, Biga Millet Bahçesi projesine desteğini bildirdi.

Projede yapım ihalesi aşamasına geldiklerini belirten Başkan Erdoğan, “Şehirlere daha yeşil ve refah yaşam alanları kazandırmak, yaşam ve çevre kalitesini yükseltmek ve kimlikli şehirler oluşturmak amacıyla başlatılan yeşil şehir vizyonu projesinin en önemli parçası olan Millet Bahçelerinden birini de Biga’mıza yapıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel ve dev projemizle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ile görüşmelerde bulunduk. Kamulaştırması yapılan, proje çalışmaları tamamlanan Millet Bahçemizin artık yapım ihalesini yaparak temelini atacağız. Şehrimizin yaşam koşullarının iyileştirilmesi bağlamında Biga’mıza büyük bir katkı sunacak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artması ve gelişmesinde destek sağlayacak projemize verdiği destekten dolayı Bakanımız Murat Kurum’a, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a ve Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na ve tüm Bakanlık personeline teşekkür ederim, dedi.’’