1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Ekonomi 27.11.2021 18:43:00 0

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, son günlerde akaryakıta gelen zamlar hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, son günlerde akaryakıta gelen zamlar hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, ‘’bilindiği üzere son günlerde akaryakıta gelen zamlar en başta taşıma sektörü dâhil tüm esnafımızı derinden etkilemiştir. Esnafımız taşımalı eğitim ihalesini aldığında mazot fiyatları 7,47.TL civarında iken, bugün gelinen noktada mazot fiyatlarına gelen son zamlar ile birlikte mazotun 9,97.TL civarındadır. Akaryakıta bu kadar kısa süre içerisinde dahi % 35 civarında zam gelmiştir ve takip eden günlerde fiyatların daha da artacağı görülmektedir.

Tüm karayollarında taşıma hizmeti veren otobüsçü, minibüsçü, kamyoncu, kamyonetçi, taksici, servisçi ve küçük otobüsçü esnafımız zor şartlardan geçmektedir. Taşımalı eğitimdeki servisçi esnafımızın, akaryakıta gelen son zamlardan dolayı mağduriyet yaşadığı çok açık ortadadır. Bu mağduriyetin giderilmesi ve akaryakıta gelen ve gelecek olan son zamların karşılanması için gerekli yazışmalarımızı ve gerekli tüm girişimleri yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda; Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanlığımızın öncülüğünde Federasyonumuza ve Konfederasyonumuza Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ve Milli Eğitim Bakanlığına taleplerimizi ve sorunlarımızı ilettik. Federasyonumuzun da bu konu ile ilgili çalışmaları ciddiyetle ve gayretle halen devam etmektedir. Yegâne çabamız ve görevimiz emekçi ve cefakâr şoför esnafımızın artan maliyetler karşısında göstermiş olduğu üstün gayreti karşılıksız bırakmamaktır. Bu uğurda tüm üyelerimizin, esnaflarımızın hakkı ve refahı için gerekli çabayı göstereceğimizi saygıyla bildiririm, dedi.’’