Biga OSB'nin genişleme sahasında altyapı çalışmaları başlıyor

Biga OSB

.

Biga Organize Sanayi Bölgesi’nin Kurulu olduğu 98 hektarlık alanın tamamen dolu olması nedeniyle başlatılan 50 hektarlık genişleme sahasında altyapı çalışmaları başlıyor. Altyapı ihalesine çıkacaklarını dile getiren Biga TSO ve OSB Başkanı Şadan Doğan; "Bu hafta cuma günü altyapı ihalemize çıkmaya hazırlanıyoruz. Temmuz ayında da altyapı çalışmalarına başlamayı planlıyoruz. Bölgemizin parlayan yıldızı Bigamızda, en değerli OSB'lerden birinde yatırım yapmak isteyen herkesi davet ediyorum. Biga'ya yatırım yapan kazanır" dedi.

Çanakkale Havaalanı'na, Çanakkale Köprüsü'ne, Bandırma demiryoluna, yatırım merkezlerine olan mesafesine ve yapılan yatırımların bölgeye kazandıracağı ivmeye dikkat çeken Biga TSO ve OSB Başkanı Şadan Doğan yatırımcıları Biga OSB'ye davet etti.

"ALTYAPI İŞİNE BAŞLIYORUZ"
Biga Organize Sanayi Bölgesi'nin genişleme sahası için ön talep toplama sürecinin devam ettiğini ve bu süreçte de altyapı işine başlayacaklarını duyuran Biga TSO ve OSB Başkanı Şadan Doğan; "Bulunduğu konumu, ulaşım imkanları, büyükşehirlere ve önemli ticaret yapılan merkezlere olan yakınlığı ve imkanları nedeniyle organize sanayi bölgemiz yatırımcılarımız için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Biz ön talep toplamaya başladık ve süreç devam ediyor. Genişleme sahamızda altyapı işi için bu cuma ihaleye çıkıyoruz. İnceleme süresinin ardından imzaların da atılmasıyla Temmuz ayında altyapı işimize de başlamış olacağız. Yatırımcılarımız için de önemli bir aşama olacak" ifadelerini kullandı.

"BİGA'YA YATIRIM YAPAN KAZANIR"
Biga'nın önümüzdeki süreçte ciddi yatırım onayları nedeniyle parlayan bir yıldız haline geleceğini dile getiren ve 'Biga'ya yatırım yapan kazanır' diyen Biga TSO ve OSB Başkanı Şadan Doğan; "İş dünyası olarak Biga'nın ikinci yüzyılımızın yıldızı bir ilçe olması için çalışıyoruz. Ülkemizin ikinci yüzyılını yaşarken, Bigamızı ikinci yüzyılın parlayan yıldızı ve yatırım yapılabilir bir ilçe haline getirmek için başlattığımız çalışmalar kapsamında Bigamız için onayını aldığımız projeler şimdiden ilçemizi geleceğin gözde yatırım alanlarından biri haline getirecek. Bozlar Köyü bölgesine onayını aldığımız Yat Üretimi İhtisas Serbest Bölgesi, Karabiga Yat Limanı, Karabiga Konteyner Limanı, Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB, Üçüncü Sanayi Sitesi, Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi gibi çok sayıda büyük projemizin yatırım süreçleri devam ediyor. Ayrıca lojistik süreçlerimize olumlu katkıları olacak demiryolu projesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Tüm bu projelerin yanı sıra ulaşım kolaylığı, stratejik konumu ve zengin şehir kültürü, ticaret geleneği ile dikkat çeken ilçemizde yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılarımız için ön talep toplama sürecimiz devam ederken, genişleme sahamızın altyapı çalışmalarını da başlatıyoruz. Bölgemizin en değerli OSB’sinde yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılarımızı davet ediyoruz. Biga'ya yatırım yapan kazanır" dedi.Ekonomi 25.06.2024 23:03:47 0
 • Çarşamba 34 ° / 22.1 ° Güneşli
 • Perşembe 34.2 ° / 21.9 ° Güneşli
 • Cuma 31.8 ° / 21.5 ° Güneşli
 • BIST 100

  11090,51%0,01
 • DOLAR

  32,83% 0,00
 • EURO

  35,67% -0,01
 • GRAM ALTIN

  2553,77% 0,35
 • Ç. ALTIN

  4134,05% 0,05