1

Başkan Erdoğan Özel Günde Gönüllere Dokundu

2

MHP Biga İlçe Başkanlığından Biga Engelliler Derneğine Ziyaret

3

MHP Biga Kadın Kolları Başkanlığından Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneğine Ziyaret

4

Başkan Erdoğan: Tüm Halkımızı Kültür Turlarına Davet Ediyorum

5

Biga TSO’dan Ak Parti Milletvekillerine Ziyaret

6

Biga Nilüfer Gölü Türkiye’de Gezilecek Yerlerin Magnetleri Haritasında Yerini Aldı

7

Başkan Tanur Dünya Şoförler Gününü Kutladı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.910%1,61
 • DOLAR

  13,7296% 0,49
 • EURO

  15,5679% 0,38
 • GRAM ALTIN

  787,73% 1,11
 • Ç. ALTIN

  1299,7545% 1,11
MHP Biga Kadın Kolları Başkanlığından Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneğine Ziyaret
Başkan Erdoğan: Tüm Halkımızı Kültür Turlarına Davet Ediyorum
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
 • Cumartesi 13.2 ° / 8.1 ° Heavy rain
 • Pazar 14.6 ° / 8.4 ° Bulutlar
 • Pazartesi 15.8 ° / 11.9 ° Dağınık bulutlar
Spor 11.08.2021 19:28:00 0

Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi

Genel kurula sunulan tek liste, açık oylama usulü oylandı ve Nizamettin Tamer, Biga Adaspor Başkanı seçildi.

Biga Adaspor Futbol Kulübü olağan genel kurulu 9 Ağustos Pazartesi akşamı saat 21:00’de Adaspor Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Genel kurula sunulan tek liste, açık oylama usulü oylandı ve Nizamettin Tamer, Biga Adaspor Başkanı seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, kongre divanı oluşturuldu. Biga Adaspor Futbol Kulübü genel kurulunun Divan Başkanlığını Ahmet Tekin, Divan Başkan Yardımcılıklarını ise Emin Yavuzaslan ve Alpay Ezgi yaptı. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından, genel kurulun gündem maddeleri tek tek görüşülerek kabul edildi.

Biga Adaspor’un genel kuruluna; CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Esnaf Oda Başkanı İbrahim Mutur, Kahveciler Oda Başkanı İlhan Yavuz, Biga ADD Başkanı Hasan Kırım ve üyeler katıldı.

Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi
Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi

Biga Adaspor Futbol Kulübünde daha önceki dönemlerde Kulüp Başkanlığı yapmış Muharrem Korkmaz ve Fahrettin Denizli’ye teşekkür edilerek, çiçek takdim edildi. Gerçekleştirilen genel kurulda dikkat çeken bir konu ise, yönetimde Av. Gizem Uzun’un görev alması oldu. Edilen bilgiye göre Biga’da ilk kez bir kadın, futbol kulübü yönetiminde görev almış oldu.

Yönetim, denetim kurulu raporları ve tahmini bütçe görüşüldü ve kabul edildi. ASKF il temsilciliklerinin seçimi gerçekleştirildi. Yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin seçiminde ise, genel kurula bir liste sunuldu. Açık oylama usulü gerçekleştirilen genel kurulda, Nizamettin Tamer Biga Adaspor Futbol Kulübünün Başkanı seçildi.

Biga Adaspor Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim kurulu asil: Nizamettin Tamer, Gizem Uzun, Nadir Önal, Hayrettin Turan, Ümit Tekin, Taner Can, Mustafa Gündoğan, Hasan Uzun, Ayhan Satan, Muhammet Samet Kasap, İrfan Önal

Yönetim kurulu yedek: Sevdat Koç, Mahir Demirci, Adalet Soylu, İsmail Derviş, Emin Yavuzaslan, Gürsoy Savaşeri, Harun Can, Ramis Kaya, Cahit Karataş, Metin Öztürk, İrfan Koral

Denetleme kurulu asil: Ahmet Tekin, Cem Koyuncu, İbrahim Er, Osman Özçelik

Denetleme kurulu yedek: Meftun Demir, Ahmet Öz, Cengiz Tülümen, Turan Açık

Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi
Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi

ASKF asil: Nizamettin Tamer, Ümit Tekin, Hayrettin Turan, Taner Can, İrfan Önal

ASKF yedek: Mustafa Gündoğan, Nadir Önal, Gizem Uzun, Hasan Uzun, Ayhan Satan

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bir konuşma yaptı.

Milletvekili Ceylan: ‘’Biga Kulüplerini Destekleyerek Gelişmesine Yardımcı Olabiliriz’’

Biga Adaspor genel kurulunda söz alan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, gençleri kötü alışkanlıklardan korumanın ve amatör spor kulüplerin desteklenmelerinin gerektiğini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ‘’Bigalı olup, hayatında futbolun yeri olmayan kişi sayısı oldukça azdır. Bigaspor’un, Adaspor’un, Çiçeklidedespor’un anılarıyla büyüdük. Kaptanların anlattığı hikâyeleri dinlerdik. Futbol diğer spor dallarında da öne çıkmıştır. Yerel kulüplerimizin Biga kültüründe de çok önemli bir yeri vardır. Adaspor’un da özel bir yeri var. İyi mücadele eden takım var. Geçtiğimiz dönemler başarılı sonuçlar almış.

Gençlerimizi ne kadar çok kötü alışkanlıklardan uzak tutabilirsek, onları ne kadar anlamlı kendilerini zihnen ve bedenen geliştirebilecekleri imkânlar sunabilirsek o kadar şanslıyız. Amatör kulüplerimiz çok önemli bir yer teşkil ediyor. Amatör kulüplerimiz desteklenmeli.

Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Zor şartlar altında bu iş yapılıyor. Bu iş sevmeden ve gönülden hissetmeden yapılmaz. Hep birlikte kulüplerimize sahip çıkmalıyız. Biga kulüplerini destekleyerek gelişmesine yardımcı olabiliriz. Amatörün profesyonele geçişi ile alakalı ciddi yol haritası belirleyebilirsek, daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Yetenekli gençlerinde spora devam etmelerini sağlayabilmek, yalnızca takım kurup lige katmak değil, bir üst lige ve gelişimine katkı sağlamak çok önemlidir. Bu akşam seçime giren Nizamettin Tamer ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum.’’

Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi
Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi

Başkan Erdoğan: Halı Saha Adaspor’umuza Hayırlı Olsun

Biga Adaspor’un genel kurulunda söz alan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, genel kurulun spor camiasına hayırlı olmasını dilerken, ilerleyen günlerde Adapark projesinin içine ilave ettiğimiz halı sahanın Biga Adaspor kulübüne devrini yapacaklarını söyledi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ‘’olağan üstü genel kurulun Biga’mıza ve Adaspor’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kulübümüzün kurulduğu günden bugüne görev alan tüm başkanlarımıza, yöneticilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu görevlerin tek amacı, kulüplerin başarısı olmak ile birlikte, fedakârlık, cefakârlık isteyen görevlerdir. Yeni görev alan başkanımıza, yönetimine önümüzdeki süreçte ve Adaspor’umuza başarılar diliyorum.

Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi
Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi

Bizde ilçemizdeki mevcut kulüplerin düzenli gelirli olmadığı için, kulüp başkanları ve yönetimleri işin sürdürülebilir olması için bazı sıkıntılar yaşıyor. Bizler de bu durumun farkınayız. Biga Belediyesi olarak hiç kimseyi ayırmadan tüm kulüplerimize maddi yardım, malzeme yardımı ve ulaşım ile alakalı destekleri vermeye devam ediyoruz.

Adaspor’umuzun özel bir durumu var. Adapark projesinin yanında olması ve burada kulübümüzün genç kardeşlerimize sahip çıkabilmesi adına projenin içine halı saha ilave ettik. İlerleyen günlerde halı sahanın devrini Adaspor kulübüne yaparız. Adaspor’da kulüp olarak orada faaliyetlerini sürdürür. Halı sahamızın ve genel kurulun Adaspor’a ve tüm sporcularımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’

Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi
Biga Adaspor’da Nizamettin Tamer Başkan Seçildi