1

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Baştürk Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

2

Biga Veteranlar’dan Kusursuz Galibiyet

3

Yalovaspor: 0 Bigaspor: 0

4

CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem

5

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

6

Bayramiç Tahin Helvası Coğrafi İşaret Tescili Sertifikasını Aldı

7

Kızılay Kan Bağış Tırı 29-30 Kasım’da Biga’da

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.809%1,82
 • DOLAR

  12,8199% 3,65
 • EURO

  14,4523% 3,16
 • GRAM ALTIN

  737,13% 3,38
 • Ç. ALTIN

  1216,2645% 3,38
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi
Başkan S. Kaya Üzen TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İle Biraraya Geldi
 • Pazartesi 18.4 ° / 10 ° Moderate rain
 • Salı 11.6 ° / 5 ° Heavy rain
 • Çarşamba 9 ° / 3.3 ° Bulutlar
Sağlık 5.11.2021 15:05:00 0

Biga Devlet Hastanesi Organ Ve Doku Haftası Nedeniyle Stant Kurdu

Biga Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi, Organ ve Doku Bağışı Haftası nedeniyle AVM’de stant kurdu. Kurulan stantta vatandaşlar organ nakli konusunda bilgilendirildi.

Biga Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi, Organ ve Doku Bağışı Haftası nedeniyle AVM’de stant kurdu. Kurulan stantta vatandaşlar organ nakli konusunda bilgilendirildi.

Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında Organ ve Doku Bağışı Haftası olarak kutlanıyor. Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir. Bu kapsamda AVM girişinde vatandaşı bilgilendirmek üzere stant kuruldu. Açılan stant hakkında bilgi veren Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Burhan Akbaş, organ bağışı konusunda toplumsal duyarlılığın arttırılması gerektiğini söyledi.

Organ nakli sayesinde hastaların ikinci bir yaşam şansı yakaladıklarını belirten Akbaş, ‘’organ bağışı insanın insana yapabileceği en büyük yardımdır. Bizim yaşama şansımız olmasa bile, bağışlayacağımız sağlıklı organlarımızla başkalarını yaşatma şansımız olabilir. Bu nedenle organ bağışının bir hayat kurtarmanın yanında aileleri dâhil pek çok insanın yaşam kalitesinin de yükseldiği unutulmamalıdır. Bu bilinçle hareket etmeli organ bağışı konusunda iyi düşünmeli ve doğru karar vermeliyiz" diye konuştu. Açılan organ bağışı standında halka bağış konusunda merak ettikleri konularda bilgilendirmeler yapılarak, broşür ve çeşitli promosyonlar dağıtıldı.