1

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Baştürk Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

2

Biga Veteranlar’dan Kusursuz Galibiyet

3

Yalovaspor: 0 Bigaspor: 0

4

CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem

5

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

6

Bayramiç Tahin Helvası Coğrafi İşaret Tescili Sertifikasını Aldı

7

Kızılay Kan Bağış Tırı 29-30 Kasım’da Biga’da

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.809%1,82
 • DOLAR

  12,7996% 3,48
 • EURO

  14,4626% 3,24
 • GRAM ALTIN

  734,73% 3,04
 • Ç. ALTIN

  1212,3045% 3,04
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi
Başkan S. Kaya Üzen TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İle Biraraya Geldi
 • Pazartesi 18.4 ° / 10 ° Moderate rain
 • Salı 11.6 ° / 5 ° Heavy rain
 • Çarşamba 9 ° / 3.3 ° Bulutlar
Ekonomi 30.09.2021 16:37:00 0

Biga Fuarı 15.’kez Kapılarını Açıyor

Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı (Biga Fuarı) 1 Ekim Cuma günü saat 17:00’de Biga Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde kapılarını firmalara ve vatandaşlara açıyor.

Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı (Biga Fuarı) 1 Ekim Cuma günü saat 17:00’de Biga Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde kapılarını firmalara ve vatandaşlara açıyor. Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, yaptığı açıklamayla vatandaşları fuara davet etti.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan: “tüm halkımızın Biga Fuarı’nın 1 Ekim Cuma günü Saat: 17:00’de Biga Fuar Alanı’nda T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle yapılacak olan açılış törenine katılmalarını bekliyoruz.”

Başkan Doğan yaptığı açıklamada; “günümüzde farklı ya da aynı sektörde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi, üretici ile tüketicinin sınırlı düzeyde iletişim kurabilmesidir. Dolayısıyla, üreticiler giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmeye, bir yandan rakiplerini takip etmeye, diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadırlar.

Bu açıdan bakıldığı zaman, fuarların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Zira fuarlar günümüz pazar koşullarında üreticiyi tüketici ile alıcıyı satıcı ile buluşturabilen verimli bir aktivitedir. Fuarlar, fuarın düzenlendiği sektöre ait pek çok firmayı fuar alanında buluşturmakta; yeni ortaklıkların kurulmasına imkân sağlamaktadır.

Biga Fuarı 15.’kez Kapılarını Açıyor
Biga Fuarı 15.’kez Kapılarını Açıyor

Bu nedenlerden dolayı, 48.yılımızda üyelerimize ve bölgemize daha etkili ve verimli hizmet vermek adına 1-0 Ekim 2021 tarihlerinde Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı (Biga Fuarı) 1 Ekim Cuma günü Biga’daki tüm kamu, belediye ve meslek kuruluşları ile el ele vererek on beşinci kez açıyoruz.

Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Belediye Başkanlığımızın, Ticaret Borsamızın, Ziraat Odamızın, Esnaf ve Sanatkârlar Odalarımızın, tarım ve hayvancılık ile ilgili birliklerimizin, Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerimizin de katkıları ile destek verdiği fuarımızda tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında potansiyel alıcılar ile birebir bağlantı kurarak bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizi bir adım daha öne çıkarmak ve rekabetin arttığı, farklılaşan pazar yapısında fark yaratmak istiyoruz.

1-3 Ekim 2021 tarihlerinde Biga Belediyesi’ne ait 22 bin metrekarelik kapalı pazar yerinde düzenleyeceğimiz ve 1 Ekim Cuma günü saat 17.00’de açılış kurdelasını keseceğimiz Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na; kısa adıyla BİGA FUARI’na katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım, dedi.’’