1

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Baştürk Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

2

Biga Veteranlar’dan Kusursuz Galibiyet

3

Yalovaspor: 0 Bigaspor: 0

4

CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem

5

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

6

Bayramiç Tahin Helvası Coğrafi İşaret Tescili Sertifikasını Aldı

7

Kızılay Kan Bağış Tırı 29-30 Kasım’da Biga’da

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.809%1,82
 • DOLAR

  12,8035% 3,51
 • EURO

  14,4702% 3,29
 • GRAM ALTIN

  735,60% 3,16
 • Ç. ALTIN

  1213,74% 3,16
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi
Başkan S. Kaya Üzen TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İle Biraraya Geldi
 • Pazartesi 18.4 ° / 10 ° Moderate rain
 • Salı 11.6 ° / 5 ° Heavy rain
 • Çarşamba 9 ° / 3.3 ° Bulutlar
Eğitim 11.11.2021 13:36:00 0

Biga Kaymakamlığı Akademik Başarıyı Arttırma Projesi Tanıtıldı

Biga Kaymakamlığı, öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla Biga’da Akademik Başarıyı Artırma (BABAP) projesini hazırlayarak uygulamaya başladı.

Biga Kaymakamlığı, öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla Biga’da Akademik Başarıyı Artırma (BABAP) projesini hazırlayarak uygulamaya başladı.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu proje hakkında şunları söyledi: ’’Akademik başarılarını arttırarak sosyal yaşamlarında aktif olmalarını sağlamak, sınava hazırlıkta öğrenci-okul koordinasyonu sağlamak, öğrencinin kişiye özgü farklılıklarını göz önünde bulundurarak çalışma yöntemleri belirlemek, öğrencinin özgüvenini ve motivasyonunu sürekli arttırmak, veli ile öğrenci arasında sınava hazırlıkta köprü oluşturmak, okul derslerini, deneme sınavlarını ve yazılılarını takip etmek, öğrenciye hedef belirlemesinde ve meslek seçiminde yardımcı olmak, test ve çalışma tekniğinin gelişmesi için özel çalışmalar hazırlamak, sınavlara hazırlanırken “Eğitim Koçluğu” uygulanarak idare, aile ve öğretmen işbirliği ile birlikte öğrencileri üst düzeyde başarı elde etmeleri sağlamaktır.

Eğitim-öğretim yılı boyunca her okulda gruplar bazında yıl boyunca yapılacak olan deneme sınavlarında öğrenciler arasından başarılı olan ve dereceye giren öğrenciler belirlenecektir. Proje sürecinde; verimli ders çalışma teknikleri semineri, kişisel gelişim ve semineri, dikkat geliştirme egzersizleri, kariyer günleri, sinema ve tiyatro günleri gibi sosyal etkinlikler yapılacaktır. İlçe Proje Yürütme ve Değerlendirme Komisyonu, yıl içerisinde tüm okullarda projenin uygulama sürecini takip ederek rehberlik yapacaktır.