• Çarşamba 16.3 ° / 9.2 ° Dağınık bulutlar
 • Perşembe 16.9 ° / 10.8 ° kırık bulutlar
 • Cuma 15.1 ° / 10.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.519%0,67
 • DOLAR

  9,5161% -0,21
 • EURO

  11,0526% -0,13
 • GRAM ALTIN

  548,27% -0,30
 • Ç. ALTIN

  904,6455% -0,30
Biga 26.08.2021 14:57:00 0

Biga Polis Merkezi Amirliği’nin Temeli Atıldı

Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası’nın temel atma töreni 25 Ağustos Çarşamba günü gerçekleşti.

Biga Kaymakamlığı tarafından inşa ettirilen, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ve Biga Belediyesi tarafından yapımına destek verilen Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası’nın temeli atıldı. Muammer Aksoy Caddesi’nde eski İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu arsa üzerine inşa edilen hizmet binası için 25 Ağustos Çarşamba günü temel atma töreni düzenlendi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Biga İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, “Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binamızın temel atma törenine hoş geldiniz. Eserimiz Biga’ya hayırlı olsun. İlçemizin huzur ve güveni için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz, dedi.’’

Biga Polis Merkezi Amirliği’nin Temeli Atıldı
Biga Polis Merkezi Amirliği’nin Temeli Atıldı

‘’Yenilenmeyen Kamu Binası Kalmayacak’’

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “bugün çok yoğun bir Biga programı için şehrimizdeyiz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin temelini attık. Ardından Belediyemizin yaptığı kreşimizi açtık. Şimdi de 176 yıllık onur, gurur tablomuz kurumumuzun emniyet teşkilatımızın Biga’daki şık, güzel ve güvenlikli binasının temelini atmak için bir aradayız. Ardından Şehitlik mahallemizdeki açılışlara katılacağız. Bu güzel binamızın huzurla, sorunsuz bitmesini zamanında teslim olmasını, Biga’mıza, emniyetimize hayırlı olmasını diliyorum. Çanakkale’de bir iddiamız var. Yenilenmeyen kamu binası kalmayacak dedik. Okullarımız, hastanelerimiz zamanın ruhuna yakışır, şehrimizin büyümesine uygun olmasını planlamıştık. Örnek bir binamızın temelini atıyoruz. Zemin katla beraber 4 kat olacak eserimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, diye konuştu.’’

Konuşmaların ardından Biga Müftülüğü Uzman Vaiz Enver Durmaz’ın yaptırdığı dua ile birlikte Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası’nın temeli atıldı.

Biga Polis Merkezi Amirliği’nin Temeli Atıldı
Biga Polis Merkezi Amirliği’nin Temeli Atıldı