1

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Baştürk Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

2

Biga Veteranlar’dan Kusursuz Galibiyet

3

Yalovaspor: 0 Bigaspor: 0

4

CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem

5

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

6

Bayramiç Tahin Helvası Coğrafi İşaret Tescili Sertifikasını Aldı

7

Kızılay Kan Bağış Tırı 29-30 Kasım’da Biga’da

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.809%1,82
 • DOLAR

  12,8035% 3,51
 • EURO

  14,4702% 3,29
 • GRAM ALTIN

  735,60% 3,16
 • Ç. ALTIN

  1213,74% 3,16
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi
Başkan S. Kaya Üzen TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İle Biraraya Geldi
 • Pazartesi 18.4 ° / 10 ° Moderate rain
 • Salı 11.6 ° / 5 ° Heavy rain
 • Çarşamba 9 ° / 3.3 ° Bulutlar
Biga 24.11.2021 18:20:00 0

Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi

Biga Sivil Toplum Platformu (STP) 153. dönem toplantısı Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur Başkanlığında 23 Kasım Salı günü saat 18:00’de Biga TSO konferans salonunda gerçekleştirildi.

Biga Sivil Toplum Platformu (STP) 153. dönem toplantısı Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur Başkanlığında 23 Kasım Salı günü saat 18:00’de Biga TSO konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının ev sahipleri arasında Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün ve Biga Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Özer yer aldılar. Toplantıda Tarım Bakanlığı’nın Dijital Tarım Pazarı tanıtıldı, 3’üncü Sanayi Sitesi’nin son durumu anlatıldı ve son olarak Bigaspor’a destek konusu görüşüldü.

Toplantıda Çanakkale İl Tarım Müdürlüğü’nden Yüksek Ziraat Mühendisi Hakan Turan, üreticilerin ve satıcıların tarımda dijitalleşme adıyla buluşturulduğu Dijital Tarım Pazarı’nı tanıttı. Biga Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ertuğrul Bilgücü ise Biga Meslek Yüksek Okulu’ndaki tüm bölümlerin öğrenci kapasitelerinin dolduğunu bilgisini paylaştı.

Başkan Bülent Dürgen: Üçüncü Sanayi Sitesi İçin Tapuyu Almaya Hak Kazandık

3 No’lu Biga Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Bülent Dülger oluşturulacak üçüncü sanayi sitesi için tapuyu almaya hak kazandıklarını anlatmak için yaptığı konuşmada; “bir hayalle başladık. Bu benim çocukluk hayalimdi. Nasip oldu, bugünlere geldik. Bugünlere gelmemize vesile olan Sayın Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan, Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanım Şadan Doğan, Biga Esnaf Odası Başkanım İbrahim Mutur ile bugünlere geldik. Çok güzel bir anekdotumuz var. Hep birlikte köye girdik. Köy benim köyüm. Tatlı tatlı sohbet ettik. Köylüler bize sorular sordular. Sonuçta onların olurunu aldık. Yola çıktık. Yolumuz uzun ve derin bir yol. Meşakkatli ve kolay bir yol değil. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz bu yola bir takım ruhuyla çıktık. Üretime, istihdama, ülkemizin geleceğine talip olduk. 1,5 yıl gibi bir zamanımızı aldı ama sonuçta mutlu sona geldik. Tapumuzu aldık. Bu tapumuzun bize geçmesi için belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Şimdi komisyon oluşturulacak. Komisyonun verdiği karar bakanlığımıza gidecek. Hazine Bakanlığımız bunun karşılığında bir miktar talep edecekler. Ve sonunda üretime, istihdama katkı sağlayacağız, ifadelerini kullandı.’’

Bigaspor’a Destek Talebi

Bigaspor Başkanı Serkan Özkan söz alarak Bigaspor’un kaynak sorununu gündeme getirdi ve destek istedi. Başkan Özkan yaptığı konuşmada; “Biga’mızın ortak marka değeri olan kulübümüzle ilgili konuşacağım. Buradaki toplantıda herkesin ortak amacı Biga ismini her platformda başarıyla temsil etmek olduğu aşikâr. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımımız sadece Bigamızı değil, Şehitler diyarı Çanakkale’mizi de en güzel şekilde temsil ediyor. Takımımız 4’te 4 yaparak başladı. Bu hafta da Yalova deplasmanına gidiyoruz. Sakat oyuncularımızın tedavileri devam ediyor. 250 tane altyapı oyuncumuz da var. 12, 14, 16 ve 18 yaş gruplarına katılıyoruz. Bigasporumuz için sizlerin de desteğiyle elimizden geleni yapacağız. Belediye başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odası başkanımız, Biga Esnaf Odası başkanımız, Biga Ziraat Odası Başkanımız 100’er adet kombine kart alarak bize destek oldular. Yönetici arkadaşlarımızla birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Yetiyor mu, derseniz, yetmiyor” ifadelerini kullandı.’’

Başkan Özkan çay boyundaki otoparktan Biga’daki spor kulüplerine gelir elde edilmesi fikrini paylaştı. Biga dışından yöresel ürünler satan bir firmanın 100 bin lira destek olma teklifini Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan’ın ‘Biga esnafına zarar verir’ düşüncesiyle kabul etmediğini paylaşması üzerine söz alan Başkan Doğan ise ‘’kulübe destek olacaklarını ve Karabiga’da bir yatırıma başladıklarını söyledi. Başkan Doğan bu yatırımın başlamasıyla kulübe maddi destek olma sözü verdi.

Başkan Doğan ayrıca; “Biga Belediyesi, Biga TSO ve Biga ESO olarak destek olacağız. Biz yönetim olarak karar aldık. Biz üçümüz size bu 100 bin lirayı bir şekilde bulacağız. Biz odalarımızla ve diğer iş adamlarımızla bir araya gelip konuşacağız ve destek olacağız. Nasıl bir şey olur. Bunun üzerine çalışacağız. Buraya iyi yatırımcılar geliyor. Karabiga’ya bir yatırım yapıyoruz. Bütün her şey hazır. İşimizin onayı geldiğinde biz ilk desteği olacağız. Bir başka işimiz daha onay bekliyor. Onay gelirse oradan da bir destek oluruz, dedi.’’

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise toplantı sonunda Haziran ayında yapmayı planladıkları Biga Kültür Festivali’ndeki tüm geliri Bigaspor’a bağışlayacaklarını ifade etti.

Toplantı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile Biga Kaymakamı Erdinç Dolu’nun konuşmalarının ardından sona erdi.