Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) 2020 yılı Temmuz ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında 28 Temmuz Salı günü saat 18.00’de oda hizmet binasında bulunan konferans salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak icra edildi.

Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında 15 Temmuz, Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı, COVID-19 tedbirleri, Ekonomist dergisinin seçtiği Anadolu’nun en etkin 50 iş insanı, TEPAV verileri, Ticaret Sicili Gazetesi ilanları, ABD-Çin gerginliği, COSME programı, İSO 500’e giren Biga TSO üyeleri hakkında bilgiler paylaştı. Akyıl, konuşmasının sonunda tüm meclis üyelerinin yaklaşan kurban bayramını tebrik etti. Akyıl yaptığı konuşmada Çanakkale’den ve Biga’dan iş insanları ve işletmelerinin Türkiye çapında değer görmeleriyle ilgili; “Bunlar bize gurur veriyor” dedi.

Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajını paylaşarak meclis toplantısını açan Akyıl, Mersin’in Mut ilçesinde yaşanan kaza sonrası şehit olan askerlerimizi anmayı unutmadı. Başkan Akyıl; “Bugün Temmuz ayı toplantısı için hep beraber buradayız. Biliyorsunuz dört yıl önce çok önemli bir olay yaşamıştı ülkemiz. Demokrasimize ve vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Mersin’in Mut ilçesinde acı bir olay yaşadık. Bir askeri araç kaza yaptı. Orada da şehitlerimiz var. Yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine baş sağlığı diliyoruz” dedi.

24 Temmuz Basın Bayramı’nı da kutlayan Akyıl çeşitli değerlendirmelerde bulunarak meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Akyıl; “Ekonomist dergisi Anadolu’nun en etkin 50 iş insanını seçti. Burada iki Çanakkaleli de var. Biri Niyazi Önen, diğeri Davut Doğan. Her ikisini de kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Biga ve Çanakkale için büyük bir gurur vesilesi. Biliyorsunuz en tanınmış 50 marka içinde de Çanakkale’den 4 firma vardı. İSO 500’de 4 firmamız var. Bunlar bize gurur veriyor. Ayrıca Çanakkale seramik fabrikası var biliyorsunuz. Rahmetli İbrahim Bodur 27 Temmuz 1957’de Çan’da Seramik Fabrikalarının temelini atıyor ve sektörünün dünya çapında öncüsü oluyor. 63’üncü kuruluş yıldönümü kutluyorlar. Biz de onların yıldönümü kutluyoruz. Rahmetli İbrahim Bodur’u da rahmetle anıyoruz. Ticaret Sicili Müdürlüğü’nden yapılan işlemler aynı gün ticaret sicili gazetesinde yayınlanmaya başladı. Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Dünyadan bahsedecek olursak… Çin ile Amerika arasında ciddi bir çekişme var. Yaşanan kriz, büyükelçilikleri kapatma noktasına geldi. Dünyadaki ekonomik sıkıntıların nedenlerinden biri de bu çekişme. Çin’in inanılmaz petrol ve doğalgaz stoku var. Amerika’da seçim var. Her iki ülke de dünya gücü olmak için çatışıyorlar. Onların çekişmeleri Türkiye de dâhil bütün dünyayı etkiliyor tabii” ifadelerini kullandı.

Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2020 yılı Haziran ayı gelir-gider durumu, ikinci gündem maddesinde ise hesapları inceleme komisyonunun raporu görüşüldü ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin; Haziran ayında 15 yeni üye olurken, 5 kişi de faaliyetlerine son verdi. Ocak ile Mayıs ayı içerisinde 51 yeni üye olurken, 23 kişi de faaliyetlerine son verdi. Haziran ayı 55.738, 48 TL gelir, 53ç172,90 TL gider gerçekleşti. 2020 yılı Haziran ayı içerisinde Oda tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgiler paylaştı.

Toplantının son bölümünde Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş’a doğum günü sürprizi yapılarak pasta kesildi.

Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

 

Ekonomi

Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Ekonomi

Biga Ticaret Borsasında Arpa Ve Buğday İşlem Gördü

Ekonomi

Engelli Çiftçi Hibe Desteği İle Koyun Yetiştirecek

Ekonomi

İlmek İlmek Dokuyarak Geleceğe Miras Bırakıyorlar

 • Pazartesi 31 ° / 21 ° Rüzgarlı
 • Salı 32 ° / 20 ° Güneşli
 • Çarşamba 32 ° / 19 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.127%-0,76
 • DOLAR

  6,9707% -0,09
 • EURO

  8,2036% -0,02
 • GRAM ALTIN

  441,82% -0,36
 • ÇEYREK ALTIN

  729,003% -0,36

İlgili Haberler