1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Ekonomi 26.11.2021 13:18:00 0

Biga TSO’da Unlu Mamuller Şerbetli Tatlılar Ve Ekmek İle İlgili Azami Fiyat Tarifesi Görüşüldü

Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl Başkanlığında toplanarak 49. Olağan meclis toplantısında unlu mamuller, şerbetli tatlılar ve ekmek ile ilgili azami fiyat tarifesinin verilmesini görüşmek üzere toplandı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Meclis Başkanı Melih Akyıl Başkanlığında toplanarak 49. Olağan meclis toplantısında unlu mamuller, şerbetli tatlılar ve ekmek ile ilgili azami fiyat tarifesinin verilmesini görüşmek üzere toplandı.

Bir önceki toplantı tutanağının okunmasıyla başlayan meclis toplantısı, unlu mamuller, şerbetli tatlılar ve ekmek ile ilgili azami fiyat tarifesinin görüşmesiyle devam etti.

Mevcut 230 gr olan ekmek fiyatı, 50 kuruş daha arttırılarak 2,50 TL olması önerildi. Unlu mamuller ve şerbetli tatlılara ait azami fiyat tarifesine ait tablo meclise sunuldu. Önerilen fiyatlar oy birliğiyle kabul edildi.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan yaptığı konuşmada, ‘’bu akşam unlu mamuller, şerbetli tatlılar ve ekmek ile ilgili azami fiyatların belirlenmesi için toplandık. Çanakkale’de ki beş oda ile beraber yaklaşık 15 gün önce fiyatların ne olacağı hakkında karar almıştık. Resmi prosedürün uygulanmasını bekledik. Bakanlıktan gelen cevap ise ret oldu. 230 gr ekmeği 2,5 TL olarak kararlaştırdık. Halkımızı da düşünmek zorundayız. Türkiye’de ekonomik şartlara baktığımız zaman gelen zamlar ile birlikte fiyatlar belki de bir ay sonra veya yılbaşında tekrar bir zam gündeme gelebilir.

Döviz Kurları Ve Artan Maliyetler

Doğan, ‘’gündem de döviz kurları var. Dövizin yükselmesi ile maliyetler artıyor. Döviz kurlarının geçici olduğu ve kısa zamanda bir seviyeye oturacağı düşüncesindeyim. İhracat çok önemli. İthal eden firmalarda bazı sıkıntılar olabilir. Asgari ücret enflasyonun üzerinde verileceği belli. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun dediği gibi asgari ücrette vergilerin kaldırılması, gelir vergisi dilimlerinin yükseltilmesi ve asgari ücret desteklerinin arttırılmasıyla birlikte asgari ücretin artmasına sebep olur.

Biga Üniversitesi Ve Öğrenci Sayıları

Biga TSO Başkanı Doğan, ‘’STP toplantısında sayın rektörümüzün açıklamalarını basındaki arkadaşlarla kahvaltı yaptığımızda da söyledim. Biga üniversitesi konusu ve öğrenci sayısı düşüklüklerini rektörümüzün söylediği gibi olmadığı, bunun için çalışmalar yapılması gerektiğini, kaymakamımız, belediye başkanımız ve benim katılımım ile dekan ve öğretim görevlileri ile kahvaltı yaptık. O zaman da bu konu gündeme geldi. Rektörümüzü ziyaret edeceğiz. Biga için bizim yapmamız gerekenler ve üniversitemizin yapması gereken konuları tartıştık. Yapılacak çalışmalar ile birlikte ilerleyen zamanlarda üniversite öğrenci sayısının artacağını düşünüyoruz, dedi.’’

Bigaspor’a Hep Beraber Sahip Çıkacağız

Doğan, ‘’Bigaspor ile ilgili bir çalışma yapıp sahip çıkmamız gerekiyor. Bigaspor önemli, Biga’mızı tanıtıyor. Bigaspor ligde 4’te 4 yaptı. Bu hafta Yalovaspori le karşılaşacak. Bigaspor galip gelirse, 3. lige doğru yol alır. Bigaspor’a başarılar diliyorum, dedi.

Biga TSO’dan Ankara’da Tarım, Hayvancılık, Gıda, İhtisas OSB, Seracılık Gibi Konuları Görüşecek

Başkan Doğan son olarak, ‘’Biga Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlığında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Ankara’da 1 Aralık Çarşamba günü Çanakkale Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan başta olmak üzere birtakım ziyaretler gerçekleştirecekler. Tarım, hayvancılık, gıda, ihtisas OSB, seracılık gibi konuları görüşeceğiz, dedi.’’