• Cuma 22 ° / 8 ° Bulutlu
 • Cumartesi 23 ° / 10 ° Bulutlu
 • Pazar 16 ° / 8 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.345%1,10
 • DOLAR

  8,3812% 0,91
 • EURO

  10,1134% 1,29
 • GRAM ALTIN

  477,77% 0,26
 • Ç. ALTIN

  788,3205% 0,26
Eğitim 5.02.2021 18:49:00 0

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı

TOBB ve Biga TSO katkılarıyla temin edilen 85 adet klavyeli tablet, 19 okulda Bigalı öğrencilere ulaştırılmak üzere 5 Şubat Cuma günü Biga TSO’da yapılan törenle teslim edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Biga Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla temin edilen 85 adet klavyeli tablet, Bigalı öğrencilere ulaştırılmak üzere 05 Şubat 2021 Cuma günü Biga TSO’da yapılan törenle teslim edildi.

Biga TSO Konferans Salonu’nda düzenlenen törene başta Biga Kaymakamı Mustafa Can başta olmak üzere, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl, meclis ve yönetim kurulu üyeleri, okul yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı
Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı

Toplantı esnasında bir konuşma yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; “geçtiğimiz yıllarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde ve Odamızın katkılarıyla eğitim döneminin başlamasıyla birlikte Biga’da eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize giyim, kuşam, kırtasiye ve birçok değişik malzeme yardımlarıyla destekte bulunuyorduk.

Özellikle bu sene pandemi sürecinden itibaren eğitim sistemimizin evden online olarak devam etmesiyle ilgili bir değişiklik gerçekleşti. Biz de bu değişikliğe ayak uydurarak bu sene yapacağımız yardımları klavyeli tablet bilgisayar şeklinde planladık. Aslında baktığınızda yerel yönetimlerin de Kaymakamlığımızın da Valiliğimizin de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de almış olduğu kararlar bu doğrultudaydı.

Biz de yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde özellikle Biga’da online eğitim için tablet ihtiyacı olan öğrencilerimize destek verme kararı almıştık. Almış olduğumuz kararı bugün itibariyle yerine getiriyoruz. Klavyeli tabletlerimizi İlçe Milli Eğitim Müdürümüze takdim ediyoruz. Bugün itibariyle Biga TSO olarak 85 klavyeli tablet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi ve öğrencilerimize dağıtımı gerçekleştirilecek.

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı
Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı

Bu noktada katkı koyan başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve tüm Biga TSO üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Odamızın yapmış olduğu her etkinlikte yanımızda olan değerli okul müdürlerimize de şükranlarımı sunuyorum. Zor dönemde özellikle öğrencilerimizin sıkıntı yaşadığı, eğitim almakta problemlerle karşı karşıya kaldığı dönemde bizim de eğitim anlamında bir nebze faydamız olur diye düşünüyoruz.

Umarım bu verdiğimiz desteklerle ve öğrencilerimizin bir miktar açığını kapatmış oluruz. Kendilerine öğrencilik hayatında başarılar diliyorum. Tabletleri de amacına uygun olarak kullanacaklarına olan inancım tam. İnşallah eğitimlerine ciddi bir katkı vermiş oluruz. Tabletimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderebilecek teknik altyapıya sahip. Hatta diğer tabletlerden farklı olarak bağımsız kullanabilecekleri klavyeleri de var. Tüm derslerini yapabilecekleri gibi bilgisayar olarak da kullanabileceği bir tablet teslim ediyoruz. İnşallah ihtiyacı olan tüm ailelere bu tür yardımlar yapılmış olur.

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı
Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı

‘’Biga’ya Anaokulu ya da Kreş Yaptırmak İstiyorum’’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin bir okul sözü var. En son TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile tekrar görüştük. 2023 yılında Türkiye’mizin 100. yılında Biga’mıza bir okul kazandırmak istiyoruz. Bir En kısa sürede eşimin adına anaokulu ya da kreş yaptırmak istiyorum.

İnşallah bu süreci de hep beraber atlatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, klavyeli tablet bilgisayarların öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, zihin açıklığı ve başarılar diliyorum.” dedi.

#TOBBküçükparmaklar

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı
Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı

Biga Kaymakamı Mustafa Can, ‘’Biga TSO’nun eğitim ve öğretime verdiği katkıdan dolayı Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ve yönetimine teşekkür ediyorum. 2020 Mart ayından bu yana tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın hastalıkla savaşıyoruz. 7’den 70’e tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanı da etkilendi. Yüz yüze eğitim gibi olmasa da, zorunlu durumlar olunca her şeyin başı sağlık diyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimiz sağlığı önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sağlık alanında olduğu gibi birçok alanda uygulamalar gösterdi. Eğitim alanında da tüm dünyaya örnek olan bir uygulama başlattık. Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde EBA’nın ortaya çıkarılmasının ardından il, ilçe ve köylerde altyapı sağlandı. Öğrencilerde eğitimden kopmamış oldu.

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı
Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı

Devletimiz Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla il, ilçe ve köylerimizde bilgisayar dağıtımı gerçekleştiriliyor. Özel sektöründe destekleri var. Biga eğitim anlamında çok şanslı. Hayır sever vatandaşlarımız destek vermekte bir birleriyle yarışıyor. Geçtiğimiz günlerde Avcılar Kulübü de tablet desteğinde bulundular. Bunların en başında Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ve yönetimi geliyor. Her türlü yardım ve destekleri de esirgemiyorlar. Bugün de 85 adet bilgisayarı öğrencilerimizle buluşturacağız. Bugün dağıtılacak 85 bilgisayarı, 100’e tamamlayalım dedi.’’

Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı
Biga TSO’dan Öğrencilere Klavyeli Tablet Yardımı