Bülent Erdoğan’dan toplu konut ve jeotermal turizm projeleri

Bülent Erdoğan’dan toplu konut ve jeotermal turizm projeleri

Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan Çavuşköy ve Hamdibey Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek Kentsel Dönüşüm ve Toplu Konut projelerini anlattı.

Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan Çavuşköy ve Hamdibey Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek Kentsel Dönüşüm ve Toplu Konut projelerini anlattı. Adabazlı dönüşümden yana olduklarını ve deprem endişesini ortadan kaldırmayı hedeflediklerini açıklayan Bülent Erdoğan, TOKİ ile Biga Belediyesi işbirliğinde de belediyeye ait arsalarda 200 toplu konut yapacaklarını açıkladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yılını Biga da düzenlenen programlara katıldı. Erdoğan yaptığı açıklamada; “Hükümet Meydanı ve Şehitliğimizde düzenlenen resmi törenlerin ardından Özel Biga Kampüs Koleji öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı Atatürk Kültür Merkezi’ndeki duygu dolu programa katıldık. Emeği geçen herkese en içten için teşekkürlerimi sunuyorum. Çanakkale Deniz Zaferinde kahramanca vatanımızı savunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.

“ÇAVUŞKÖY’DE ÇOCUK KÖYÜ KURACAĞIZ”
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ile birlikte Çavuşköy Mahallesinde seçim çalışmalarına katılan Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Sekreteri Çanakkaleli hemşerimiz Av. Fatih Şahin ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Ayhan Gider, belediyemizi ziyaret ettiler. Önceki akşam da iftar sofrasında Çavuşköy Mahallemizde idik. Seçim çalışmaları konusunda desteklerini ileten Genel Sekreterimiz Fatih Şahin’e ve çok değerli Milletvekilimiz Ayhan Gider’e destekleri için çok teşekkür ediyorum. Vekilimizin de dediği gibi; Yolumuz, hedefimiz, niyetimiz bir. Biga’da hizmetlerimize devam etmeye talibiz. İnanıyoruz ki, 31 Mart’ta kazanan Biga olacak” dedi.

Çavuşköy Mahallesinde Çocuk Köyü kuracaklarını açıklayan Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Çavuşköyü’müzün eksikliklerini sıkıntılarını iyi biliyoruz. Harman Yeri diye tabir ettiğimiz 122 dönüm yeri belediyemiz bünyesine aldık ve burasıyla ilgili bizim projelerimiz hazır. Bu proje içerisinde bir Çocuk Köyü var. Çocuklarımız orada toprakla buluşacak, bitkilerle, hayvanlarla buluşacaklar. Özel eğitim öğrencilerine terapi eğitiminin yapıldığı 3 yada 4 tane at olacak” dedi.

“ADABAZLI KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATABİLECEK DURUMDAYIZ”
Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi veren Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; “Biz artık bütçesini toparlamış, ayağa kalkmış bir belediyeyiz. Eğer Çavuşköy isterse ada bazlı, mülk sahipleri kendi arasında anlaştığı zaman hemen yarın Çavuşköy’de kentsel dönüşümü başlatabilecek durumdayız. Biz, belediye olarak kentsel dönüşüm çalışmasının hepsini yaptık. Bunu yaptık diye kimsenin evini yıkıp buraya yeni bir şehir oluşturuyoruz demeyeceğiz. Burada yaşayan hemşerilerimiz kararı verecekler. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yaptık” dedi.

“BİGA’DA 200 ADET TOPLU KONUT YAPACAĞIZ”
Dar ve orta gelirliler için depreme dayanıklı konut üretmek için TOKİ ile çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Yat OSB ile Biga’mızın artacağını düşünüyoruz, bunun için yeni yerleşim alanları ve konut alanları gerekiyor. Bu süreçte belediye bünyesinde 93 konutu önümüzdeki günlerde tamamlayıp sahiplerine telsim edeceğiz. Önümüzdeki dönemde belediyemize ait arsalara bu dönem yaptığımız gibi 50 civarında orta gelir grubu aileleri ev sahibi yapacağız. Belediye ve TOKİ işbirliğinde belediyemize ait arsalarda 200’e yakın TOKİ evini önümüzdeki dönem ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİYLE İFTAR
Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan program kapsamında şehit ve gazi aileleri ile bir araya geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada; “Biga Kaymakam’ımız Erdinç Dolu’nun ev sahipliğinde şehit ve gazi ailelerimizle iftarda bir araya geldik. Böylesine anlamlı etkinlikte bir araya geldiğimiz gazilerimiz ve şehit ailelerimiz bizim için çok değerliler. Onların her zaman yardımcısı ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Allah kabul etsin” dedi.

“BİGA’NIN JEOTERMAL TURİZM POTANSİYELİ VAR, BUNU DEĞERLENDİRECEĞİZ”
Hamdibey Mahallesindeki Murat Başarı Cami'nde teravih namazı sonrası, camii cemaati ile bir araya gelen Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Teravih namazı sonrasında kahvelerimizde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Tüm hemşerilerimize bize duydukları muhabbet ve güvenden dolayı ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vatandaşlarla sohbetinde Biga’da yer altında jeotermal su kaynaklarının tespit edildiğini açıklayan Bülent Erdoğan; “Üniversite’den hocalarımızla görüştük, Biga’nın altı kıpkırmızı yani jeotermal kaynağımız var. Yat OSB’nin ayrı bir çekim gücü olacak, buraya gelecek misafirlerimizi konforlu otellerde ağırlamamız lazım. Termal suya ulaştığımızda turizm yatırımcısının da ilçemize geleceğini düşünüyoruz. Sera OSB içinde çalışmalar sürüyor, jeotermal su olduğunda Sera OSB’de daha da farklı üretim yapabileceğiz. MTA ve Belediye iş birliğinde sıcak su arama çalışmasına hız vereceğiz” dedi.Siyaset 20.03.2024 21:31:26 0
 • Cumartesi 24.1 ° / 13.7 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
 • Pazar 22.2 ° / 12.9 ° false
 • Pazartesi 22.6 ° / 13 ° Güneşli
 • BIST 100

  10693,39%-0,92
 • DOLAR

  32,21% 0,11
 • EURO

  34,93% 0,28
 • GRAM ALTIN

  2423,13% 0,56
 • Ç. ALTIN

  3917,34% -0,59