1

Başkan Erdoğan Özel Günde Gönüllere Dokundu

2

MHP Biga İlçe Başkanlığından Biga Engelliler Derneğine Ziyaret

3

MHP Biga Kadın Kolları Başkanlığından Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneğine Ziyaret

4

Başkan Erdoğan: Tüm Halkımızı Kültür Turlarına Davet Ediyorum

5

Biga TSO’dan Ak Parti Milletvekillerine Ziyaret

6

Biga Nilüfer Gölü Türkiye’de Gezilecek Yerlerin Magnetleri Haritasında Yerini Aldı

7

Başkan Tanur Dünya Şoförler Gününü Kutladı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.910%1,61
 • DOLAR

  13,7296% 0,49
 • EURO

  15,5679% 0,38
 • GRAM ALTIN

  787,73% 1,11
 • Ç. ALTIN

  1299,7545% 1,11
MHP Biga Kadın Kolları Başkanlığından Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneğine Ziyaret
Başkan Erdoğan: Tüm Halkımızı Kültür Turlarına Davet Ediyorum
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
 • Cumartesi 13.2 ° / 8.1 ° Heavy rain
 • Pazar 14.6 ° / 8.4 ° Bulutlar
 • Pazartesi 15.8 ° / 11.9 ° Dağınık bulutlar
Belediye 22.11.2019 17:39:00 0

Bülent Erdoğan Kayıp 600 Bin TL Nerede? İşte Lahana Turşusu Bu Ucuz Siyaset Yapmayalım

Başkan Erdoğan: Kayıp 600 bin TL’yi Vatandaşa Anlat, Nerede Bu Para?

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, basın mensuplarıyla buluştuğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, soruları yanıtladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’da görev yapan basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Erdoğan, birçok dedikoduya belgeleriyle yanıt vererek, gündeme ilişkin sorulan sorulara tüm detaylarıyla açıklık getirdi. Başkan Erdoğan, önceki dönem tarafından sahte polemiklerle unutturulmaya çalışılan kayıp 600 bin TL’yi, önceki dönem belediye başkanı İsmail Işık tarafından 2018 yılı Biga Kent Hizmetleri Şirketi faaliyet raporunun neden ibraz edilmediğini ve bundan neden kaçıldığını sordu. Başkan Erdoğan ayrıca bir basın kuruluşunda, Belediye hizmetleri ve ihale süreçleriyle ilgili çıkan eksik ve yanlış algıya yol açan haberlere de belgeleriyle cevap verdi.

biga belediye basın toplantısı kasım

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın basın mensuplarının sorularıyla oluşan güncel konulara ilişkin verdiği cevapların satırbaşları;

İşte Lahana Turşusu Bu, Ucuz Siyaset Yapmayalım

EDS’ler yine hortladı’ diye yazdılar. Bu iş bizde hortlamadı. 2017 yılında İsmail Işık imzalı EDS komisyonu kurulması hakkında Kaymakamlığa yazılmış bir yazı var. Biz geldiğimizde bunların hepsi hazırdı. Şimdi benim üzüldüğüm konu bunu yapanların aynı zamanda haber paylaşımını beğeniyor olması. Hani diyoruz ya bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. İşte lahana turşusu bu. Bunu yapan kendisi haberi beğenen kendisi. Bunlarla biz nereye varabiliriz? Ölümlü kaç tane kaza oldu. Kıbrıs Şehitleri Caddesi okullar bölgesi. Yani hakikaten burada bir hız kontrolü sağlanması lazım. Çevre yolumuz aynı şekilde. Bu EDS gibi tek noktada değil. Hız koridorunda tüm yol boyunca 70 kilometre sınırı var. Zaten ilgili yazıda da ifade edildiği gibi güvenlik için yapılacak. İsmail beyin yaptığı gibi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki bu proje bizim değil bunu Mehmet Özkan yaptı. Biz bunu yapmayacaktık diye projeye değiştirdi. Keşke değiştirmeseydi de biz şimdi yüzme havuzunu konuşmuyor olsaydık. Bizim onlar yaptı diye projeyi kabullenmeme gibi bir durumumuz yok. Kamu kurumlarında devamlılık esastır. Kendi başlattıkları bir şeyi haber yaptırıp, bir de kendileri beğeniyor. Ucuz siyaset yapmayalım.

biga belediye basın toplantısı kasım

2018 Yılını İbraz Etmiyor, Kayıp 600 Bin TL Hala Ortada Yok

Belediye emanettir. Belediyenin sahibi hepimiz yani Bigalılardır. Biz şuan görevdeyiz ama bu kurumun sahibi değiliz, emanetçiyiz. Belediyemize ait bir şirket var. 5 yıl önce kuruldu. Eski yönetim kurulu başkanı İsmail Işık, Biga Kent Hizmetleri Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ’de görevde bulunduğu 2018 yılına ait faaliyet raporunu düzenlemedi. Bu raporun düzenlenmesi sorumluluğu ve imza altına alınmasıyla ilgili yılda görev yapan yönetim kurul başkanı İsmail Işık’a aittir. Şirketlerde bu raporların amacı saydamlık ve kendinden sonra gelen yönetim kuruluna hesap verilebilirliği sağlamak için çok önemlidir. Ama alamadık. 2018 yılı faaliyet raporu sözlü ve noter üzerinden yazılı olarak istenmesine rağmen şirketin yeni yönetim kuruluna ısrarla teslim edilmemiştir. Bu rapor eski yönetim kurulu başkanı tarafından imza altına alınarak teslim edilmemesi bizce yeni göreve başlayan bizler hesap verebilirlikten uzaklaşmak olarak görüyoruz. Yani nasıl bir sahiplenmedir hala anlayamadık. Belediyenin resmi sosyal medya hesaplarını bize vermedikleri gibi bunu da vermiyorlar. Mobbing ve ufak tefek şeylerle gündeme gelmeye çalışıyorlar. Esnaftan 10 lira, 20 lira toplanan 600 bin lira hala yok. Bu dava yargıda şu anda. Bu işi emanet olarak almışsın çık insanlara hesap ver. Bu 600 bin lirayı şöyle yaptım de, böyle yaptım de, görmedim de. Yazık günah değil mi? Mali işler müdürümüz o yüzden açıkta. Mahkemede hesap vermeye çalışıyor. Yazık değil mi o adama? Hesap adamıyım diye bize iş öğreteceğine çıksın hesap versin. Bu 600 bin TL’yi anlatsın vatandaşa. Sokakta da rahat rahat gezsin. Bu kayıp 600 bin TL yokken nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz. Nerede bu para?

Biga Belediyesi’nden Para Çıkmıyor, Biz Bunun Derdindeyiz

Balıkkaya Mesire Alanı projemizle ilgili çalışmalar mevcut. Oradaki kullanılmayan alanı da genişleterek Biga’nın en güzel alanını değerlendireceğiz. Projeyle ile ilgili bir fikrimiz daha oluştu. Yapılan düzenlemenin haricinde kale görünümlü bir duvar olursa daha hoş bir hal alacak kanaatindeyiz. 2020 yılından sonraki programımızda projemize hız vereceğiz. Biz yüzme havuzu vaat ettik mi ettik. Gerçekleşiyor mu gerçekleşiyor. Kim yapıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı. Biga Belediyesi’nden para çıkmıyor. Biz bunun peşindeyiz. Biz Grup Başkanvekilimizin sayesinde Bakanlıklarımızla ilişki ve görüşmelerimizi yakın tutarak, görüşerek, derdimizi anlatarak almamız gerekeni almak için mücadele ediyoruz. Herkes yüzme öğrensin seferberliği başlatıldı. Biz sahil şehriyiz ve deniz 18 kilometre uzaklıkta. Biz Bigalılar üç ay yüzebiliyoruz. Bizim 12 ay yüzebilmemiz lazım.

İsteyen Hizmet Satın Alabilecek İsteyen Evinden Getirdiklerini Yiyip İçebilecek

Şehir Parkı’nın ihalesi yapılacak. Kavaklık Parkı’nın ihaleye verileceği söz konusu değil. Hastanenin önündeki çamlık alan yine Belediye bünyesinde hizmet vermeye devam edecek. Şehir Parkı ihaleye verilecek ama aynı Tepe Restaurant’taki gibi olacak. Hizmet satın almak isteyen vatandaş oradaki işletmeden hizmet satın alacak. Ama hizmet satın almak istemeyen evinden çayını, pastasını, böreğini götüren de orada oturup onları yiyip içebilecek. Oyun parkını, alanları herkes kullanabilecek. Halka açık olarak çalışmaya devam edecek ama işletmesini Biga Kent Hizmetleri değil ihaleyi alan yapacak. Alan kişi de kahveciler odası fiyat tarifesine uymak şartıyla yapacak. Şehir Parkı yaz aylarındaki en hareketli zamanlarında bile zarar etti. Bir tane çay kaçıyorsa parası alınmadan vebali benimdir. Bigalı hemşehrilerim çayı 1 liraya içiyorsa ihale yapıldıktan sonra da 1 liraya içmeye devam edecek.

biga belediye basın toplantısı kasım