• Çarşamba 16.3 ° / 9.2 ° Dağınık bulutlar
 • Perşembe 16.9 ° / 10.8 ° kırık bulutlar
 • Cuma 15.1 ° / 10.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.519%0,67
 • DOLAR

  9,5161% -0,21
 • EURO

  11,0526% -0,13
 • GRAM ALTIN

  548,27% -0,30
 • Ç. ALTIN

  904,6455% -0,30
Çanakkale 28.11.2019 12:10:00 0

Çanakkale

Çanakkale Haberleri

Bülent Turan İbadete Açılan Camiyi Gezdi

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın girişimleri ile yaklaşık bir yıl kadar zaman önce İstanbul Esenyurt Belediyesi'nin katkılarıyla başlayan ve yaklaşık bir ay kadar önce ibadete açılan Lapseki Şehitler Camii ilçe kaymakamı Tahir Şahin, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, ilçe başkanı Recep Bulan, İl Genel Meclis üyesi Hasan Engin ve vatandaşlar ile birlikte gezen, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; çok güzel bir cami oldu emeği geçenlerden Allah razı olsun. Şehitler Camii örnek bir cami oldu gemiyle karşıdan Gelibolu tarafından gelen vatandaşlar ilgiyle bakıyor önüne dikilerek hatıra fotoğrafı çekiniyorlar, dedi.

 İbadete açılan Şehitler Camii her gün vakit namazlarında dolup taşıyor. Mimari özelliği ile 366 metrekare alan üzerine kurulan İskele Şehitler Camii, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Bülent Turan İbadete Açılan Camiyi Gezdi

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz; şunu özellikle söylemek isterim Grup Başkanvekilimizin girişimleri ve büyük katkısı olmasaydı biz şehitler camiini yapmamız çok zor idi Allah razı olsun. Şehitler camii Esenyurt belediyesinin katkılarıyla bu durumuna getirdik ve cami içi tamamen bitti. Esenyurt belediyesi bundan sorasını bizlerin yaptırmasını istediler bizde bütün vatandaşlarımız ile birlikte belediyemiz, kamu kurum ve kuruluşları, hayırsever vatandaşlar yani kısacası her kes bu işin içinde Lapseki şehitler camii’ni kısa zamanda şadırvan, tuvaletler ve çevre düzenlemesini tamamlayacağız ilçemize sahil hattında güzel bir cami kazandırdığımıza inanamıyorum emeği geçen özellikle Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve her kesten Allah razı olsun, dedi.