Çanakkale Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinde Diş İmplantı Uygulaması Başladı

Çanakkale Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinde Diş İmplantı Uygulaması Başladı

Çanakkale’de ağız ve diş sağlığı alanında önemli bir uygulama diş implantı uygulaması Çanakkale Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinde hizmete girdi.

Çanakkale’de ağız ve diş sağlığı alanında önemli bir uygulama diş implantı uygulaması Çanakkale Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinde hizmete girdi.

Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Arzu Uygun Sezen yaptığı açıklamada “2011 yılında Çanakkale halkına diş sağlığı hizmeti vermek için kurulan ağız ve diş sağlığı merkezimiz çoğu ağız ve diş sağlığı merkezinde sunulmayan, girişimsel bir işlem olan implant uygulamasına başlamıştır. Böylelikle diş eksikliğinde uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemlerinden biri olan implant tedavisi için vatandaşlarımızın il dışına gitme ihtiyacı azalacaktır, dedi.’’

Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Arzu Uygun Sezen, ‘’Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak çalıştığımız alanda hizmet kalitemizi arttırmak ve Çanakkale halkına daha verimli hizmet etmek için bütün imkânlarımızı kullanmaktayız. Ağız ve diş sağlığımızın hayatımızda önemli bir yer olduğunun bilinci ile Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde diş implant uygulaması hizmetini başlatmış bulunmaktayız.

İmplant diş eksikliği durumlarında ortaya çıkan çiğneme fonksiyonu ve estetiği tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, uygun malzemeden yapılmış yapay diş kökleridir. Günümüzde diş implantları doğal dişlere en iyi alternatif olarak kabul edilmektedir. Geleneksel sabit ve hareketli protezlere oranla daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken doğal bir görünümü de beraberinde getirmektedir. Tek diş veya daha fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun kemik mevcutsa ve hastanın genel sağlık durumu implant uygulaması için sorun oluşturmuyorsa hasta ve hekim tarafından çok başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir. Hastalarımıza daha iyi hizmet vermek ve tedavi standartlarımızı yükseltmek gayreti içindeyiz, ifadelerine yer verdi.’’Sağlık 10.03.2022 15:02:00 0
 • Perşembe 34.2 ° / 21.9 ° Güneşli
 • Cuma 31.8 ° / 21.5 ° Güneşli
 • Cumartesi 32.9 ° / 20.5 ° Güneşli
 • BIST 100

  11090,51%0,01
 • DOLAR

  32,83% 0,00
 • EURO

  35,67% -0,01
 • GRAM ALTIN

  2553,77% 0,35
 • Ç. ALTIN

  4134,05% 0,05