1

Yalovaspor: 0 Bigaspor: 0

2

CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem

3

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

4

Bayramiç Tahin Helvası Coğrafi İşaret Tescili Sertifikasını Aldı

5

Kızılay Kan Bağış Tırı 29-30 Kasım’da Biga’da

6

Biga’nın Nüfusu, Köyleri, Mahalleleri Ve Beldeleri

7

Biga TSO’da Unlu Mamuller Şerbetli Tatlılar Ve Ekmek İle İlgili Azami Fiyat Tarifesi Görüşüldü

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.783%0,36
 • DOLAR

  12,5737% 1,65
 • EURO

  14,1839% 1,25
 • GRAM ALTIN

  723,00% 1,40
 • Ç. ALTIN

  1192,95% 1,40
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi
Başkan S. Kaya Üzen TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İle Biraraya Geldi
MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya’dan Öğretmenler Günü Açıklaması
 • Pazartesi 18.4 ° / 10 ° Moderate rain
 • Salı 11.6 ° / 5 ° Heavy rain
 • Çarşamba 9 ° / 3.3 ° Bulutlar
Siyaset 31.05.2021 15:20:00 0

Ceylan: Yol İnşaatları Sulama Kanallarını Tahrip Ediyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 1915 Çanakkale Köprüsü bağlantı yollarının yapımı sırasında çok sayıda sulama kanalının tahrip olması nedeniyle üreticinin susuz kaldığını belirtti.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 1915 Çanakkale Köprüsü bağlantı yollarının yapımı sırasında çok sayıda sulama kanalının tahrip olması nedeniyle üreticinin susuz kaldığını belirterek, “Üreticinin emeğinin zayi olmaması ve verim kaybının minimize edilmesi için yetkililerin derhâl harekete geçmesi gerekiyor, dedi.

Özgür Ceylan 1915 Çanakkale Köprüsü bağlantı yollarının yapımı sırasında sulama kanallarına verilen zararı ve üretici üzerindeki etkilerini Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada gündeme getirdi. Özgür Ceylan, yaptığı açıklamada: Çanakkale’nin tarih ve turizm kenti olduğu kadar aynı zamanda önemli de bir tarım kenti olduğunu belirtirken, “1915 Çanakkale Köprüsü’nün bağlantı yol yapım çalışmaları sırasında Lâpseki ilçemizin birçok köyüne sulama suyu sağlayan kanalların tahrip edilmesinden ötürü bölgemizde tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerimiz son günlerde ciddi sıkıntı yaşamaktadırlar” diye konuştu. Yaşanan sorunun Lâpseki’nin neredeyse yüzde 90’ını etkilediğini belirten Özgür Ceylan “Merkez, Yeniceköy, İlyasköy, Kocaveli Köyü ve Subaşı Köyü gibi özellikle ihracata dönük kiraz, şeftali ve domates üretimi yapan çiftçilerimizi zor durumda bırakmıştır” dedi. Üreticinin emeğinin zayi olmaması ve verim kaybının minimize edilmesi için yetkililerin derhâl harekete geçmesi gerektiğini belirten Özgür Ceylan, “Üreticilerimizin sulama suyuna en çok ihtiyaç duydukları bu dönemde Haziran ayı sonuna kadar üreticinin ürünlerini sulayabilmesi sağlanmalıdır. Çiftçilerimizin çığlığını yetkililerin duymasını ve hızla harekete geçmelerini bekliyoruz diye konuştu.’’