1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Siyaset 6.01.2022 19:11:00 0

CHP Biga İlçe Başkanı Öztürk: Halkımıza Söz Bu İşin Peşini Bırakmayacağız Sürecin Takipçisi Olacağız

CHP Biga İlçe Başkanlığı ve beraberindekiler Biga Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezinde ağırladığı Abdurrahman Uzun adlı kişi hakkında bugün Biga Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundular.

CHP Biga İlçe Başkanlığı ve beraberindekiler Biga Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezinde ağırladığı Abdurrahman Uzun adlı kişi hakkında bugün Biga Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundular.

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, ‘’geçtiğimiz günlerde Biga’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına saygısızca yapılan söylemlere bugün burada Atatürkçüler, laik cumhuriyeti savunan genç Atatürkçü, Atatürk ilkelerini savunan bireyler olarak Bursa Nutku’nun da bizlere verdiği cesaret ve görevle bu gereksiz söylemi yapan ve siyaset çıkarmaya çalışan arkadaş hakkında suç duyurusunda bulunmak için bir araya geldik.

Bu ülkenin kurucu değerlerine, ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun hatırasına bütün saygısızlığa karşı hukukun bize verdiği bütün yetkileri kullanmak üzere bu yolda yalnız olmadan, bunları hiçbir zaman onların yanına bırakmadan mücadelemizi sürdüreceğimize ve bunları asla bu konudan kendine siyaset üretmek isteyen bu ruh ve düşünceye teslim olmadan açık açık bu konuda bütün yetkileri kullanacağımıza bütün halkımız nezninde söz veriyoruz.

Bugün burada suç duyurusunda bulunduk. Bundan sonrası yüce Türk adaletinin ve milletinindir. Bizler vazifemiz olan görevi yaptık. Bunun peşini bırakmayacağız. Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Bizleri yalnız bırakmayan, İyi Parti Biga İlçe Başkanlığına, Eğitim-sen Biga Şubesine, Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesine ve çok teşekkür ederiz, dedi.’’

Biga Adliye önündeki gerçekleştirilen açıklamaya; CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, İyi Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut Aydemir, Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şube Başkanı Hasan Kırım, Eğitim İş Biga Temsilcisi Okan Yüksel, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Avukat Ergün Tulnay, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hakan Arslantürk, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Alper Şen, CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Levent İrez, CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Sezen, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı katıldı.