1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Biga 11.01.2022 17:51:00 0

Cüneyt Oflaz: Ben Değil Biz Sloganı İle Göreve Talibiz

Geçtiğimiz günlerde Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Cüneyt Oflaz, 11 Ocak Salı günü bir otelin restoranında basın mensuplarıyla bir araya gelerek hem ekibini tanıttı hem de projelerini anlattı.

Geçtiğimiz günlerde Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Cüneyt Oflaz, 11 Ocak Salı günü bir otelin restoranında basın mensuplarıyla bir araya gelerek hem ekibini tanıttı hem de projelerini anlattı.

Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Cüneyt Oflaz yaptığı açıklamada, ‘’bugün de sizlerle Biga Esnafımızın sorunlarını çözmeye, her daim yanlarında olmaya istekli ekip arkadaşlarımı tanıtmak ve projelerimizi sunmak için bir araya geldik. Öncelikle yeni yılın tüm esnaf ve sanatkârlarımız, ülkemiz ve milletimiz için bereketli ve hayırlı bir yıl olmasını diliyorum.

Geçtiğimiz yıllarda sağlık, sosyal ve ekonomik alanlar başta olmak üzere esnaf ve sanatkârlarımız, ülkemiz ve milletimiz birçok zorluğa göğüs gerdi. Geride bıraktığımız 2020 ve 2021 yılları hepimiz için çok zor geçti. İnşallah 2022 hepimize daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin.

“Bizler Hizmet İçin Göreve Gelmek İstiyoruz”

Amacımız esnaf ve sanatkârlarımıza hizmet etmek, Biga’mıza katkı sunmaktır. Bizler sizlere hizmet için varız, Allah’ın izniyle dik durup, dürüst ve doğru çalışmalar yapıp, sizleri en iyi şekilde temsil edeceğiz.  “Ben esnaf olarak meslektaşlarımın yaşadığı sorunları, çektiği sıkıntıları çok iyi biliyorum. Seçim gününe kadar durmadan ekibimle birlikte adım adım projelerimizi değerli esnafımıza anlatacağız.

“Seçimi Kazanmak İçin Çalışıyoruz”

Makamda oturmak yerine her zaman esnafın içinde, yanında olacağız, Bugüne kadar hiç kapısı çalınmayan ve hatırı sorulmayan esnafların çözüm ortağı olmak için bu seçime hazırlanıyoruz.

“Esnaf Toplumun Temel Taşıdır”

Ben inanıyorum ki esnaflarımız kendilerini en iyi temsil edecek başkanı ve ekibini seçecektir. “Projelerimizin her birisi esnaflarımızı bire bir ilgilendiren projeler. Bu projeleri yapmak bizim, yetki ise değerli Biga esnafının elinde”

1-Göreve seçildiğimiz takdirde öncelikle Odamız bünyesinde onursal danışma kurulu oluşturacağız.

Onursal Danışma Kurulu; İlçemizde uzun yıllar hizmet vermiş esnaf ve sanatkâr büyüklerimizi, ‘Ben değil, biz’ sloganı ile yürüyeceğimiz bu yolda, odamız için çok gerekli bir oluşum olduğuna inandığımız halen faaliyet gösteren ya da kısa bir süre önce emekliye ayrılan esnaf büyüklerimizden oluşacak bir ‘ONURSAL DANIŞMA KURULU’ oluşturmayı planlıyoruz.

Bu kurulun Oda başkanı, yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin faaliyetleri öncesinde kendilerine ışık tutacak bir değer olacağını düşünüyoruz.

2 – Esnaf ve Sanatkârlar Gençlik Kolu

Takdir edersiniz ki; esnaf ve sanatkârlarımızda yaş ortalaması son yıllarda oldukça gençleşti. Anne ya da babalarının yanında işi öğrenen ve daha sonra da görevi üstlenen gençlerimiz, toplumun geleceğini çizecek olan nesildir. Bu bilinçle; odamızda ‘Gençlik Kolu’ oluşturacağız.

Böylece geleceğimize yön verecek gençlerimizin önünü açmayı, genç esnaf kardeşlerimizin dertlerini, beklentilerini kolaylıkla dile getirmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Aynı zamanda gençlerimizin bizden, bizimde onlardan öğreneceğimiz çok şeyimizin olduğuna inanıyoruz.

Yaşı ne olursa olsun tüm esnaf ve sanatkârlarımızın bakış açısı, deneyimleri, fikirleri bizim için çok önemli.

3- Hukuk Danışmanlığı Hizmeti; Esnafımıza karşılaşabilecekleri her türlü olumsuz durumda hukuk danışmanlığı hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Esnaflarımız belirlenen günlerde odamıza gelerek, ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti almaya devam edecekler.

4 – Yeni Kayıt; Odamızda; yeni kayıt yaptıran esnaflarımızdan bağış adı altında alınan ücretleri göreve geldiğimiz takdirde tekrar gözden geçireceğiz.

5 – Mücbir Sebeplerde Esnaf Desteği; Esnaf dostlarımızın elinde olmayan sebeplerden ortaya çıkabilecek doğal afet, iş kazaları, yangın, hastalık ve benzeri gibi durumlarda odamızın bütçesi doğrultusunda gerekli maddi ve manevi desteği sağlayacağız.

Ahilik Teşkilatının yardımlaşma ve dayanışma gibi temel prensiplerini kendine ilke edinen esnaf ve sanatkârlarımız, ihtiyaç sahibi olanlara her zaman destek olmuştur.

Günümüzün Ahileri olarak gördüğüm kıymetli esnaf ve sanatkârlarımızla el ele vererek ekonomimizi güçlendirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.

6 – Muhasebe hizmeti; Odamızın Basit Usulde Muhasebe hizmeti için belirlediği ücreti hâlihazırda alınan ücretin altında olacak şekilde tekrar düzenleyeceğiz.

7 –E-ticaret Desteği; Arzu eden esnafımıza e-ticaret yöntemiyle ekonomik hacminin artırmasına destek olacağız. İnternet sitesi yapımından, içeriğinin doldurulması, sosyal medya desteği gibi birçok konuda üyelerimize hizmet desteği vereceğiz.

8 – Sağlık için Spor; İlçemizde çeşitli spor faaliyetleri gösteren iş yerlerimizde yapacağımız anlaşmalarla tüm esnaf ve ailelerine çeşitli indirim imkânları sağlayacağız.

9 –Kadın Esnafımız İçin Proje Ve Destek”

Kadın esnaflarımıza yönelik her zaman öncelikli olacağız. Devletimizin kadınlarımıza verdiği teşvik ve imkânları kullanabilmeleri adına Odamız tarafından danışmanlık hizmeti verilecek”

10 – Ve esnafımızın ekonomisini artırma yönünde etkinlikler gerçekleştireceğiz:

Pandemi dönemi tüm dünyada olduğu gibi Biga esnafımızı da zorladı. Hastalığın zayıflaması sonrasında ilçemizde gerek günübirlik gerekse birkaç günlük etkinlikler gerçekleştirmek adına sivil toplum kuruluşları, odalar, dernekler, belediyemiz ve kaymakamlığımız ile ortak çalışmalar yaparak, Biga’ya değer kazandırmak istiyoruz. Bunu yaparken de tek ortak paydamız Biga olacak.

15 yıldır Biga Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde düzenlenen Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda yer almayan Esnaf ve Sanatkarlar Odasının da; bu yıldan itibaren, geçmiş tecrübelerimizden de faydalanarak, aktif rol almasını sağlayacağız. Biga Esnafının adını tüm Türkiye ye duyurarak Biga ekonomisine katkı sağlayacağız.

Biga İndirimli Alış veriş günlerin de aynı şekilde aktif rol alarak Biga’mıza hareket kazandırmaya devam edeceğiz.

11-“Ben değil Biz” anlayışlı bir yönetim ile odamızı üyelerimizle birlikte yönetmek için her meslek grubunu ayrı ayrı bir araya getireceğiz, bu doğrultuda esnaflarımız ile bir araya gelerek sorunları konuşup çözümlerini üreteceğiz önerilerini dinleyeceğiz.

12-Market, bakkal grubu arkadaşların büyük süper marketlerle mücadele edebilmesi ve piyasayı yakından takip edebilmesi için kurulacak Whatsapp gruplarında güncellenen ürün fiyat bilgilerini paylaşarak rekabette eşitlik sağlayacağız.

“Eğitim Seminerleri”

“Belli aralıklarla, gruplar halinde esnaflarımıza kendi meslek dallarıyla ilgili eğitici ve mesleki (güzel konuşma, diksiyon, bilgisayar, sosyal medya vb.) eğitim kursları ile KOSGEB ve kalkınma ajansları ile ilgili eğitim seminerleri organize edeceğiz.

 

“Biz Büyük Bir Aileyiz”

“Bizim kültürümüzde Esnaf, sadece alan veya ticaret yapan değil, köyümüzün, mahallemizin, sokağımızın, çarşımızın birer ağabeyleri, ablalarıdır. Esnaf, manevi değerlerimizin, kültürümüzün, samimiyetin muhafızıdır. Bizler büyük bir Aileyiz. Esnaflarımız arasında, birlik ve beraberliği sağlamak, dayanışmayı, paylaşmayı artırmak için etkinlikler düzenleyeceğiz”

‘’Eşitlik Ve Şeffaflık”

“Odada hiçbir siyasi görüşe ya da belli kesim esnafa ayrıcalık yapılmayacak, büyüğünden küçüğüne, uzağından yakınına herkese aynı samimiyetle hizmet verilecek. Belli kişilere ayrıcalık tanıyan değil, tüm esnafı kapsayan adaletli yönetim hüküm sürecek. Odayı denetleme yetkisi esnafımızda olacak. Odanın gelir ve gider cetvelleri, web sayfamızda yayınlanacak”

Her üyemizin sorunları ile birebir ilgilenerek esnafımızın dertleriyle dertlenip, sorunlarına çözüm üretip her zaman esnafımızın yanında olacak bir yönetim anlayışıyla arkadaşlarımız ile birlikte bu göreve talip olduk. Esnaflarımızı ziyaret ederek sorunlarını işyerlerinde dinleyerek gerekli mercilere ileteceğiz. Çözüm olabileceğimiz sorunlara anında müdahale edeceğiz. En önemlisi de her esnafın telefonla bile çok rahat ulaşabildiği bir yönetimi ve Esnaf odası başkanı olacak.

Önerilerinize, taleplerinize her zaman açık olacağımızı belirtirken, bir kez daha, ‘Ben değil, biz’ sloganı ile göreve talibiz. Bu bağlamda tüm Esnaf ve Sanatkârlarımızın desteğini bekliyoruz.’’

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Cüneyt Oflaz’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor.

Özlem Kutlu, Aslı Kurt, Kaniye Orak, Tuğba Koroz, Rıdvan Ircı, Davut Şahin, Halit Yazar, Gürhan Esen,Ercan Yavaş, Ünal Aslan), Seyfettin Yörük, Rıdvan Kaya, Ömer Tunal, Kadir Kenar, Fatih Arslan, Naci Topçu, Nurdal Gergi, İbrahim Özgen ,Volkan Akkuş, Mustafa Gider, Mehmet Demircan, Ferhan Türk, Erhan Erkap, Oktay Özer, Ercüment Özyiğit, Hasan, Mesut Kurt