Engelli Çiftçi Hibe Desteği İle Koyun Yetiştirecek

İŞKUR’un engelli ve eski hükümlülere yönelik duyurduğu proje hibe desteklerine başvuran ve destekten yararlanmaya hak kazanan Engelli Hüseyin Çakıcı ile İŞKUR Çanakkale Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı. Sözleşme için Çanakkale İŞKUR Müdürü Ali Çalışkan ve proje sahibi Hüseyin Çakıcı İl Müdürlüğünde bir araya geldi.

Engelli vatandaşların kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim ve rehabilitasyonlarına, işe ve iş yerine uyum sağlamalarına ve istihdamlarına yardımcı olma amacıyla verilen desteğe başvuran Hüseyin Çakıcı Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Gümüşçay Beldesinde kendi arazisinde kuracağı çiftlikte 20 merinos koyun, 1 merinos koç ve 3 metre yemlik için 35.000 TL hayvan alım desteği, geri kalan kuruluş destekleri olmak üzere toplam 43.000 TL hibeden yararlanacak.

Engelli Çiftçi Hibe Desteği İle Koyun Yetiştirecek
Engelli Çiftçi Hibe Desteği İle Koyun Yetiştirecek

Çiftçiye hayırlı olsun dileğinde bulunan Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘‘Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını kullanmaya yetkili komisyonumuz her yıl, yılda 2 dönem proje çağrısında bulunuyor. Proje başvuru rehberi ve talep edilen belgelerimiz ise başvuru dönemlerinde web sitemiz iskur.gov.tr adresinden duyuruluyor. Bu yıl duyurduğumuz 1. Dönem desteğine Çanakkaleli hemşerimiz Hüseyin Çakıcı da başvurdu. Proje şartları incelendi, komisyon onayı aldı ve proje bu attığımız imzalarla da resmiyete kavuştu. 20 koyunumuzun bereketiyle artması, beldemize ekonomik kazanç getirmesi ve çiftliğimizin büyümesi en büyük temennimiz. Bu projeyle birlikte tüm engelli ve eski hükümlü hemşerilerimize girişime teşvik edici hibe desteklerimize başvurmaları konusunda çağrıda bulunuyorum.’’ dedi.

Destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren proje sahibi Hüseyin Çakıcı: ‘‘Aldığımız destekle 20 koyunla adım atacağımız 200 m2’lik kendi damımızda 14 ayda 2 doğum sağlayarak 5 senede yaklaşık 300 koyuna ulaşmayı hedefliyorum. Yerimizde her şey hazır. Yem ve ot tedarikimiz olsun, anlaşma yapacağımız diğer firmalar olsun her şeyi bir araya getireceğiz ve kısa sürede işletmeyi büyüteceğiz inşallah. Engelli ve Eski Hükümlü hibe destekleri, girişim yapmayı düşünenler için çok güzel bir başlangıç. Ben de kendi çevremi, köylülerimizi bu destekten faydalanmaları yönünde teşvik edeceğim.’’ açıklamasında bulundu.

 

Ekonomi

Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Ekonomi

Biga Ticaret Borsasında Arpa Ve Buğday İşlem Gördü

Ekonomi

Engelli Çiftçi Hibe Desteği İle Koyun Yetiştirecek

Ekonomi

İlmek İlmek Dokuyarak Geleceğe Miras Bırakıyorlar

 • Pazartesi 31 ° / 21 ° Rüzgarlı
 • Salı 32 ° / 20 ° Güneşli
 • Çarşamba 32 ° / 19 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.127%-0,76
 • DOLAR

  6,9695% -0,11
 • EURO

  8,2133% 0,10
 • GRAM ALTIN

  441,32% -0,47
 • ÇEYREK ALTIN

  728,178% -0,47

İlgili Haberler