• Cuma 26 ° / 15 ° Güneşli
 • Cumartesi 29 ° / 13 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 26 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.441%-0,25
 • DOLAR

  8,4962% -0,07
 • EURO

  10,2961% 0,25
 • GRAM ALTIN

  500,70% 0,28
 • Ç. ALTIN

  826,155% 0,28
Ekonomi 3.05.2021 17:56:00 0

Engelli ve Yaşlı Aylıkları İle Sosyal Destek Ödemelerinin Dağıtımı Koordinasyon Toplantısı

5-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemelerinin hak sahiplerine ulaştırma konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

5-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemelerinin hak sahiplerine ulaştırma konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili koordinasyon toplantısı, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Çanakkale Vali Yardımcısı ve  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan,  Çanakkale İl Emniyet Müdür V. Alaattin Tekin, Çanakkale Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Çanakkale PTT Başmüdürü Alpaslan Ergün Gür katıldı.

Engelli ve Yaşlı Aylıkları İle Sosyal Destek Ödemelerinin Dağıtımı Koordinasyon Toplantısı
Engelli ve Yaşlı Aylıkları İle Sosyal Destek Ödemelerinin Dağıtımı Koordinasyon Toplantısı

Toplantıda; engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri kapsamında; PTT kartına ya da İBAN numarasına gönderilecek olanların haricindeki hak sahibinin ödemelerinin Vefa sosyal destek grupları bünyesinde, PTT dağıtıcıları, kolluk görevlileri ve diğer kamu personeli aracılığıyla hak sahiplerine ikametlerinde teslim şeklinde gerçekleştirilmesi konusu görüşülerek karara bağlandı.

Toplantının ardından açıklamada bulunan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vefa sosyal destek grupları tarafından, engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemelerinin hak sahiplerine ulaştırma konusunda gerekli tüm koordinasyonun sağlandığını belirtti.