• Çarşamba 16.3 ° / 9.2 ° Dağınık bulutlar
 • Perşembe 16.9 ° / 10.8 ° kırık bulutlar
 • Cuma 15.1 ° / 10.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.519%0,67
 • DOLAR

  9,5035% -0,34
 • EURO

  11,0492% -0,16
 • GRAM ALTIN

  549,40% -0,10
 • Ç. ALTIN

  906,51% -0,10
Biga 26.08.2021 14:02:00 0

Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi

Biga Belediyesi, Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneğine kazandırdığı hizmet binasının açılışını yaptı.

Biga Belediyesi, Kevser Özengil Caddesi üzerine Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği için inşa ettiği hizmet binasının açılış törenini gerçekleştirdi. Törende konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, uzun yıllardır kendilerine ait bir bina bekleyen derneğe sundukları hizmetten dolayı gururlu ve mutlu olduklarını söyledi.

Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi
Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi

Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği hizmet binasının açılışı 25 AğustosÇarşamba günü yapıldı. Törene, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, İl Genel Meclis Üyeleri, Biga Kaymakam Vekili olan Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Belediye Meclis üyeleri, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği Başkanı İsmail İnci, STK başkan ve temsilcileri, protokol, basın mensupları, güvercin sevenler ve vatandaşlar katıldı.

Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi
Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi

Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği Başkanı İsmail İnci bugün çok mutlu bir an yaşadıklarını ifade edip, Başkan Erdoğan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi: “Açılışımıza hoş geldiniz. 2006 yılında başladığımız bu güzel yolculuğumuzda en sonunda Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan bizi muradımıza erdirdi. Çok güzel bir mekânımız oldu. Güvercin seven arkadaşlarımızı ve misafirlerimizi güzelce ağırlayacağız. Herkesi dernek binamıza, Perşembe akşamları yaptığımız mezatımıza bekleriz. Herkese çok teşekkür ederiz böyle bir mekâna kavuştuğumuz için, dedi.’’

Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği’mizin Binasını Hazırladık Ve Teslimini Yaptık

Törende konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “bugün birçok temel atma ve açılış programlarımızda bir aradayız. Seçim öncesi derneğimizin bir mezatına misafir olmuştuk. Oradaki birlik, beraberlik ve güvercinler ile yaptıkları kıymetli işi çok beğendik. Arkadaşlarımızla yaptığımız istişarede bizden bu faaliyetlerini yürütebilmeleri için bir yer talepleri oldu. Biz de göreve geldiğimizden bu güne STK’larımızla yerel yönetim ve merkezi yönetim arasındaki zinciri bağı kurduk, kurmaya da devam ediyoruz. Bugün güvercinci arkadaşlarımızın da burada olduğu Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği’mizin binasını hazırladık ve teslimini yaptık. Onlar da burada birlik ve beraberliklerini sürdürmeye devam ediyor ve mezatlarını yapıyorlar. Arkadaşlarımıza ve Biga’mıza hayırlı uğurlu olsun inşallah, ifadelerini kullandı.’’

Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi
Güvercin Sevenlerin Hayalini Başkan Erdoğan Gerçekleştirdi

Hep birlikte açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından derneğe güvercin hediye edildi. Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İnci tarafından bina içindeki çeşitli güvercinler hakkında bilgi verildi. Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise derneğe plaket hediye etti.