Sağlık 6.11.2020 17:14:00 0

Sağlık

Sağlık Haberleri

Her Bağış Yeni Bir Hayat Kurtarır

Organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın bağışa teşvik edilmesi amacıyla Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi poliklinik girişine stant kurularak vatandaşlar bilgilendirildi.

Türkiye’de her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında "Organ ve Doku Bağışı Haftası" olarak kutlanmaktadır. Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir.

Organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın bağışa teşvik edilmesi amacıyla Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi poliklinik girişine stant kurularak vatandaşlar bilgilendirildi. Yeni bağışlar kayıt altına alındı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Emine Karakaya,Yeliz Baykala ve Gönül Pınarcıoğlu tarafından organize edilen standa hastane yöneticileri de katılarak destek verdiler.

Her Bağış Yeni Bir Hayat Kurtarır
Her Bağış Yeni Bir Hayat Kurtarır

Op. Dr. Ufuk Tali “Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır. Organ bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız he zaman organ bağış birimimize başvurabilirler ve detaylı bilgi alabilirler” dedi.

Çanakkale il Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü “Bizim ya da en sevdiklerimizden birinin organ nakline ihtiyacı olursa ne yaparız? Onları yaşatmak için nelerden vazgeçebileceğimizi bir düşünün! Bir gün daha bizimle kalması için neleri feda edebileceğimizi? Sadece bunları düşünürken bile önemini kavrayabiliriz aslında bağışın. Şunu da belirtmek isterim ki hiçbir zaman bağış kartı tek başına yeterli değildir. Ailenizin ya da yakınlarınızın rızası olmadan organlarınız alınamaz. Bu sebeple bağış yaptığınız andan itibaren bu kararınızı ailenizle paylaşmanız gerekmektedir, organ bağışı bir nevi mirastır.” Diyerek haftanın önemini vurguladı.

Öte yandan haftanın önemine dikkat çekmek amacıyla Çanakkale belediye meclis üyeleri ve Ak Parti İlçe Yönetimi toplu olarak organ bağışında bulundular.

Sağlık

Çanakkale Tabipler Odası: Ya Hep Birlikte Kırılacağız Ya Hep Birlikte Kurtulacağız

Sağlık

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi ve Yöresel Ürünler Verildi

Sağlık

Sağlık Bakanı Koca: Önümüzde Milletçe Teyakkuzda Olmamız Gereken Günler Var

Sağlık

Başkan Erdoğan’dan Kan Bağışına Davet

 • Pazartesi 16 ° / 9 ° Bulutlu
 • Salı 11 ° / 3 ° Bulutlu
 • Çarşamba 13 ° / 5 ° Bulutlu
 • BIST 100

  1.284%-3,40
 • DOLAR

  7,8146% 0,01
 • EURO

  9,3427% -0,10
 • GRAM ALTIN

  447,14% -0,53
 • Ç. ALTIN

  737,781% -0,53

İlgili Haberler