İLGİLİ HABERLER


Ekonomi 18.02.2021 17:41:00 0

İş Ve Meslek Danışmanları Çanakkale’de 600 Firmayla Sektörün Nabzını Tuttu

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü ve Biga İŞKUR Hizmet Merkezinde görevli İş ve Meslek Danışmanları, geçtiğimiz Ocak ayında toplam 600 firmayla temas kurarak işveren yetkililerinin işgücü taleplerini aldılar

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü ve Biga İŞKUR Hizmet Merkezinde görevli İş ve Meslek Danışmanları, geçtiğimiz Ocak ayında toplam 600 firmayla temas kurarak işveren yetkililerinin işgücü taleplerini aldılar ve yetkililerle İŞKUR faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundular.

İş arayan ve işverenlerin her daim yanında olan, işgücü piyasasının nabzını tutan İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü, çalışmalarını yeni yılda da sürdürmeye devam ediyor. Çanakkale merkez ve Biga’da toplam 20 İş ve Meslek Danışmanın yaptığı görüşmelerde 300 firmanın yeni dönem Kısa Çalışma Ödeneği başvurusu alındı. Danışmanlar, 300 firma yetkilisiyle de firmalarındaki eleman arayışları ve engelli personel çalıştırma konu başlıklarında istişarede bulunup, kurumun aktif işgücü programlarından olan işbaşı eğitim programları başvuruları ve SGK teşvikleri hakkında da bilgi verdiler.