• Cuma 26 ° / 15 ° Güneşli
 • Cumartesi 29 ° / 13 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 26 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.441%-0,25
 • DOLAR

  8,4962% -0,07
 • EURO

  10,2961% 0,25
 • GRAM ALTIN

  500,70% 0,28
 • Ç. ALTIN

  826,155% 0,28
Ekonomi 22.03.2021 17:51:00 0

İŞKUR Görme Engelliler Dernek Üyelerine Hibe Desteklerini Anlattı

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü yetkilileri Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesini ziyaret ederek Yönetim Kurulu üyeleriyle İŞKURun Engelliler için duyurduğu 2021 yılı 2dönem proje destekleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü yetkilileri, Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesini ziyaret ederek Yönetim Kurulu üyeleriyle İŞKUR’un Engelliler için duyurduğu 2021 yılı 2. dönem proje destekleri başta olmak üzere çeşitli konu başlıklarında bilgilendirmede ve görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu Çanakkale İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, İş ve Meslek Danışmanı Ebru Şahin, Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Emel Köybaşı ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi.

İŞKUR Görme Engelliler Dernek Üyelerine Hibe Desteklerini Anlattı
İŞKUR Görme Engelliler Dernek Üyelerine Hibe Desteklerini Anlattı

Ziyaret kapsamında İŞKUR Çanakkale İl Müdür Vekili Mehmet Uğur Yavuz yeni dönem Engellilere yönelik desteğe değindi ve ‘‘kurum olarak engelli vatandaşlarımızın talebine göre kuruluş işlemleri, işletme gideri ve demirbaş desteği başlıklarında destek veriyoruz. Bu dönem ilk kez E-Devlet üzerinden başvuru alacağız. Hibe desteklerimiz gibi tüm faaliyetlerimizle Engelli Danışmanlığı Servisimizde görevli Engelli Koçlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Engellilerin iş hayatına atılmaları noktasında işbirliğine açığız dedi.’’

Engellilerin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri ile diğer projeler aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olma amacıyla açıklanan proje desteğine başvurular; 16 Nisan 2021’e kadar E-Devlet www.turkiye.gov.tr/turkiye-is-iskur-engelli-hibe-destegi-basvurusu adresi üzerinden yapılabileceği, elden veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyeceği belirtildi.

Projeye başvurmak isteyen kişiler; başvuru kılavuzu, rehberi ve ayrıntılı bilgi için canakkaleiskur.gov.tr veya iskur.gov.tr’nin duyurular bölümünden, 444 75 87 ve Alo 170 numaralarından bilgi alabilecekler.

ENGELLİLERE YÖNELİK YENİ DÖNEM PROJE DESTEKLERİ DUYURUSU