• Pazar 26 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 23 ° / 15 ° Fırtına
 • Salı 29 ° / 17 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.441%-0,25
 • DOLAR

  8,4705% -0,37
 • EURO

  10,2921% 0,22
 • GRAM ALTIN

  501,41% 0,42
 • Ç. ALTIN

  827,3265% 0,42
Belediye 10.04.2021 14:10:00 0

Karabiga Belediye Başkanı Elbi: Proje Onaylandı Ve İhale Aşamasına Getirildi

Karabiga Beldesi içme suyu şebeke hattının yenilenmesi, yeni su deposu yapımı ve kanalizasyon alt yapısının yenilenmesi ile ilave hat yapılması, yağmur suyu şebeke hattı yapımı projesi onaylanarak ihale aşamasına getirildi.

SUKAP projeleri kapsamında İller Bankası ile yürütülen, Karabiga Beldesi içme suyu şebeke hattının yenilenmesi, yeni su deposu yapımı ve kanalizasyon alt yapısının yenilenmesi ile ilave hat yapılması, yağmur suyu şebeke hattı yapımı projesi onaylanarak ihale aşamasına getirildi.

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi proje hakkında yaptığı değerlendirmede, “beldemizin içme suyu hattı çok eski tarihlerde inşa edilmiş ve şebekemizde halen o dönemin şartlarında kullanılan bugün ise kanserojen olduğu bilinen asbest borular mevcut. Bu şebekeyi devre dışı bırakmamız son derece önemli ve ivedi bir konu. Yeni su deposu aynı şeklide gerek ihtiyacın karşılanması gerekse hijyen açısından önemli. Yine beldemizin kanalizasyon alt yapısı aynı şekilde eskimiş durumda, tabi zaman zaman yeni ilave hatlar yapılıyor fakat kot farkları nedeniyle bu sistem bir bütün olarak yapılmalı ki fayda sağlasın.

Karabiga Belediye Başkanı Elbi: Proje Onaylandı Ve İhale Aşamasına Getirildi
Karabiga Belediye Başkanı Elbi: Proje Onaylandı Ve İhale Aşamasına Getirildi

Bir diğer konu ise altyapımızda hiç bulunmayan yağmur suyu şebekesidir. Proje kapsamında bu sorunu da çözdüğümüz de yağışlarda yüzeysel akışların önüne geçeceğiz. Proje yaklaşık maliyeti 27 milyon ve % 50’lik kısmı İLBANK hibesi. Böylesi bir çalışmayı beldemize kazandırmak son derece mutluyuz. Desteklerinden dolayı Ak Parti Gurup Başkanvekili Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’na, İller Bankası Müdürü Sayın Yusuf Büyük’e teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun, dedi.’’