Belediye 17.07.2020 17:18:00 0

Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci

Karabiga Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş sözleşmesi görüşmeleri mutabakata varılarak düzenlenen törenle imzalandı.

İmza töreni öncesi ilk konuşmayı Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi yaptı. Başkan Ahmet Elbi yaptığı konuşmada; “Karabiga beldemizde yaşayan vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne kadar yanlarında olmaya çalışıyoruz. Gönül Belediyeciliğini yapmaya özen gösteriyoruz. 31 Martta yapılan seçimler doğrultusunda halkımızın teveccühü ile seçilerek göreve geldik. Siz çalışanlarımız ile halkımıza karşı güler yüz ile daha iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Karabiga’mızın güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Emeğin pazarlığı olmaz. Kardeşlerimizin almış oldukları ücretlerin enflasyon tarafından erimesine izin vermedik. Çalışanlarımızın daha mutlu, daha huzurlu bir yaşam sürmeleri için gücümüzün son noktasına kadar zorladık. Karabiga’mıza hizmet etmenin bahtiyarlığını hep birlikte yaşayacağız. Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacakları ücretler konusunda sendikamız ile masaya oturarak sözleşmeye hakkınız ne varsa hepsini dâhil ettik. Aldığınız maaşları evlerinize huzurla götürün. Hepinize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci
Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci

Hizmet İş Sendikası ve Hak İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada ; “Bugün Karabiga’da bulunuşumuz işçi arkadaşlarımızın daha iyi bir yaşama adımlarını atmaları içindir. Karabiga Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikamız arasında sizlerin ve bununla birlikte ailelerinizin geleceğini, ekmeğini ve kazancını ilgilendiren bir günde hep beraberiz. “İmzamız işçinin kararıdır.” ilkesinin bir kez daha yolumuzu aydınlattığını görüyoruz. Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Karabiga Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine %25 ücret zammı yapılmış olup, yemek yardımı, öğrenim yardımı, yanında daha önce ücretlerinde bulunmayan sorumluluk zammı ve 36 günlük sendika ikramiyesine hak kazanılmıştır. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde işçinin alın teri üzerinden hiçbir şekilde pazarlık etmeyen Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi’ye Sendikam ve Konfederasyonum adına teşekkür eder, imzaladığımız toplu iş sözleşmesinin Karabiga Belediyemize ve siz değerli emekçilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci
Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci
Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci
Karabiga Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci

 

Belediye

Biga Belediyesinden Minibüsçü Esnafına Gelir Desteği

Belediye

Hayırlı Bayramlar Biga’m

Belediye

Kurban Kesim Kura Çekimi Yapıldı

Belediye

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş Karabiga’da İncelemelerde Bulundu

 • Cuma 33 ° / 21 ° Güneşli
 • Cumartesi 34 ° / 21 ° Fırtına
 • Pazar 32 ° / 22 ° Fırtına
 • BIST 100

  1.040%0,49
 • DOLAR

  7,1684% -0,83
 • EURO

  8,4816% -1,52
 • GRAM ALTIN

  478,37% -0,22
 • ÇEYREK ALTIN

  789,3105% -0,22

İlgili Haberler