1

Biga Temel Danışmanlık Eğitim ve Koçluk Ofisi Açıldı

2

Ak Parti Biga İlçe Başkanlığının Yeni Bina Heyecanı

3

Gönüllü Üniversite Gençleri Doğa Parkuru İçin Çalıştılar

4

Biga TSO Heyeti Anıtkabir’i Ziyaret Etti

5

Başkan Erdoğan Özel Günde Gönüllere Dokundu

6

MHP Biga İlçe Başkanlığından Biga Engelliler Derneğine Ziyaret

7

MHP Biga Kadın Kolları Başkanlığından Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneğine Ziyaret

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.910%1,61
 • DOLAR

  13,7296% 0,49
 • EURO

  15,5679% 0,38
 • GRAM ALTIN

  787,73% 1,11
 • Ç. ALTIN

  1299,7545% 1,11
MHP Biga Kadın Kolları Başkanlığından Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneğine Ziyaret
Başkan Erdoğan: Tüm Halkımızı Kültür Turlarına Davet Ediyorum
 • Pazar 14.6 ° / 8.4 ° Bulutlar
 • Pazartesi 15.8 ° / 11.9 ° Dağınık bulutlar
 • Salı 13.3 ° / 5.9 ° Moderate rain
Kaymakamlık 20.08.2021 12:00:00 0

Kararname Yayımlandı Biga’ya Kaymakamı Değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çanakkale’nin 5 ilçesinin kaymakamları değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çanakkale’nin 5 ilçesinin kaymakamları değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapılırken Çanakkale’de de 5 İlçenin kaymakamı değişti.

20 Ağustos 2017 tarihinde göreve başlaya Kaymakam Mustafa Can, Biga’da 4 yıl görev yaptı. Cumhurbaşkanı imzası ile yayınlanan kararnamede Biga İlçe Kaymakamı Mustafa Can Düzce Akçakoca İlçe Kaymakamlığına atanırken, yerine ise Muğla Köyceğiz İlçe Kaymakamı Erdinç Dolu getirildi.

Ezine İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ise Trabzon Vakfıkebir İlçe Kaymakamlığına atanırken yerine Adıyaman Vali Yardımcılığı yapan Yunus Kızılgüneş atandı.

Gelibolu İlçe Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ise Tekirdağ Şarköy Kaymakamlığına atandı yerine ise  Manisa Gürdesi İlçe Kaymakamı Bekir Abacı atandı.

Ayvacık İlçe Kaymakamı Cevat Çelik İzmir Menderes İlçe Kaymakamlığına atanırken yerine Erzurum Otlu İlçe Kaymakamı İlker Eker getirildi.

Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir ise Çanakkale Valiliği Hukuk alanına getirilirken yerine ise Ardahan’ın Çıldır İlçe Kaymakamı Alper Taş getirildi.

Erdinç Dolu Kimdir?

İlk ve ortaöğrenimini Sinop’ta tamamladı. 2000 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2001 yılında askerlik hizmetini tamamlayan Erdinç DOLU 2007 yılında Sinop Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Bir yıl süreyle İngiltere’de Manchester Üniversitesinde Dil ve Kamu Yönetimi eğitimi aldı. 

 Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) 42. Dönem “Kamu Diplomasisi Eğitim Programı” mezunu olan ve Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayan Kaymakam Erdinç DOLU; Nevşehir-Kozaklı, Samsun-Ayvacık ve Sinop-Türkeli ilçelerinde Vekil Kaymakamlık, 2010-2012 yıllarında Trabzon-Köprübaşı Kaymakamlığı, Ağustos 2012-Aralık 2016 yıllarında dört buçuk yıl Selim Kaymakamlığı görevinde bulundu. Selim kaymakamlığı görevi boyunca aynı zamanda 2,5 yıl Vali yardımcılığı, 1,5 yıl İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Sarıkamış DAĞ. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü  görevlerini de yürütmüştür.  
 2012 yılında Köprübaşı Belediye Meclisi’nce Fahri Hemşehrilik beratı verilmiştir. Selim Kaymakamı olarak yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde 2015 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından “Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü” dalında "Yılın Kaymakamı" seçilmiş ve ödülünü İçişleri Bakanı Sayın Efkan ALA’nın elinden almıştır.

Yılın Kaymakamı seçilmesinde; Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmasının yanında Sivil Toplum Örgütleri ve hayırsever işadamlarıyla bizzat görüşerek katma değer sağlamış, eğitimden sağlığa toplumsal eşitsizlikten toplumsal kalkınmaya kadar birçok alanda Etkin Devlet-Etkin Vatandaş, Engelsiz Devlet- Engelsiz Vatandaş anlayışı ve Sosyal Devlet ilkesiyle başlattığı çalışmalar neticesinde devlet ile halkın kaynaşması sağlanmış, eğitim, sosyo-kültürel, ekonomik ve kırsal kalkınmaya yönelik katılımcı, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmiştir. Gerçekleştirilen projeler ve faaliyetler kapsamında KÖYDES yatırımları ve SYDV’nın rutin yardımları dışında 3 yılda 50 proje başarıyla yürütülerek 1.962.000 TL si hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanmak üzere toplamda 18.587.454,00 TL tutarında katma değer yaratılmıştır.

20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı Müşterek kararnameyle Köyceğiz  Kaymakamlığı'na atanan Kaymakam Erdinç DOLU,  07.09.2017 tarihinde görevine başlamıştır. Kasım 2019 - Ağustos 2020 arasında dokuz ay Suriye/Rasulayn ‘da İYKM Başkanı olarak görev yaptı. Kaymakam Erdinç DOLU evli ve iki çocuk babasıdır.