Kelebek Mobilyanın Düzce Fabrikasında Yangın

Kelebek Mobilyanın Düzce Fabrikasında Yangın

Doğanlar Yatırım Holdinge ait Kelebek Mobilya'nın Düzce'de mobilya fabrikasında dün akşam saatlerinde çıkan yangında fabrika alevlere teslim oldu.

Doğanlar Yatırım Holdinge ait Kelebek Mobilyanın Düzce'de mobilya fabrikasında dün akşam saatlerinde çıkan yangında fabrika alevlere teslim oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışmalarının ardından kontrol altına alınırken, çok sayıda işçi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Kelebek Mobilya fabrikasının tekstil bölümünde akşam saat 21.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Ahşap ve tekstil ürünlerinin yoğun olduğu fabrika tamamen alevlere teslim oldu. Yangına ilk müdahaleyi alevleri gören fabrika işçileri yaptı. Alevlerin artması üzerine olay yerine Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ancak fabrikanın geniş alanda bulunması ve ahşap ürünlerin çok olması sebebiyle çevre illerden itfaiye ekipleri destek amacıyla bölgeye geldi. Yaklaşık 3 saat boyunca alevlere müdahale eden Düzce, Bolu, Zonguldak, Sakarya, Kocaeli ile ilçe belediyelere ait itfaiye ekipleri yangını güçlükle kontrol altına aldı.

Öte yandan yangına itfaiye ekipleri ile birlikte müdahale eden çok sayıda fabrika işçisi dumandan etkilendi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan işçiler, tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Fabrikada soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

“ÜRETİM VE SEVKİYATTA AKSAMA OLMAYACAK”

Kısa sürede söndürülen yangın sonrası Kelebek Mobilya tarafından konuyla ilgili bir açıklama yayınlandı. Açıklamada üretim, sevkiyat ve planlamada herhangi bir aksama olmayacağı kaydedildi. Yapılan açıklamada; “Düzce’de bulunan üretim tesisimizde dün gece saat 22.00 sıralarında kumaş deposunda henüz kaynağı belirlenemeyen bir nedenle yangın meydana gelmiştir. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile yangın kontrol altına alınmış olup, herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmamıştır. Çalışanlarımızın ve itfaiye ekiplerinin özverili çabalarıyla çok geçmeden yangın söndürüldüğünden dolayı üretim, sevkiyat ve planlamada herhangi bir aksama olmayacaktır. Basında yer alan abartılı haberlerden dolayı konuyla ilgili tedirginlik yaşanmasına gerek olmadığını bildirir tüm ailemize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız, ifadeleri yer aldı.‘‘

 Asayiş 27.12.2021 21:05:00 0
 • Pazartesi 34.9 ° / 19.1 ° Güneşli
 • Salı 34 ° / 19 ° Güneşli
 • Çarşamba 31.9 ° / 20 ° Güneşli
 • BIST 100

  10771,36%0,29
 • DOLAR

  32,82% 0,04
 • EURO

  35,04% -0,18
 • GRAM ALTIN

  2449,21% -1,62
 • Ç. ALTIN

  4004,66% 0,79