1

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Baştürk Başhekimlerle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

2

Biga Veteranlar’dan Kusursuz Galibiyet

3

Yalovaspor: 0 Bigaspor: 0

4

CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem

5

Başkan Tanur: Akaryakıta Gelen Zamlar Taşıma Sektöründeki Esnaflarımızı Etkilemiştir

6

Bayramiç Tahin Helvası Coğrafi İşaret Tescili Sertifikasını Aldı

7

Kızılay Kan Bağış Tırı 29-30 Kasım’da Biga’da

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.809%1,82
 • DOLAR

  12,7996% 3,48
 • EURO

  14,4626% 3,24
 • GRAM ALTIN

  734,73% 3,04
 • Ç. ALTIN

  1212,3045% 3,04
CHP Biga Gençlik Kollarında Yeni Dönem
Biga STP 153. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi
Başkan S. Kaya Üzen TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İle Biraraya Geldi
 • Pazartesi 18.4 ° / 10 ° Moderate rain
 • Salı 11.6 ° / 5 ° Heavy rain
 • Çarşamba 9 ° / 3.3 ° Bulutlar
Yaşam 1.11.2021 11:25:00 0

Kızılay Haftası’nda Gönüllülük Teması İşleniyor

Kızılay Biga Şube Başkanlığı düzenlediği etkinliklerle 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay haftasını kutladı.

Kızılay Biga Şube Başkanlığı düzenlediği etkinliklerle 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay haftasını kutladı.

Kızılay Biga Şube Başkanlığı 31 Ekim Pazar günü saat 12:00’de düzenlediği kahvaltıda bir araya geldiler. Saat 12:30 – 13:00 saatleri arasında İlyas Bayram Stadyumu yanındaki Kapalı Spor Salonu bahçesinde Kızılay gönüllüleri ile buluştular. Kızılay Biga Şube Başkanı gönüllülere Kızılay haftası kapsamında bilgilendirmede bulundu.

Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı

KIZILAY’DAN TOPLUMA ÖNEMLİ ÇAĞRI “GÖNÜLLÜ OL”

Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer yaptığı açıklamada ‘’her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, bu yıl da yurt genelinde çeşitli etkinliklere sahne oluyor. 29 Ekim itibarıyla etkinliklerini başlatan Türk Kızılay, tüm illerde eş zamanlı olarak şube ve temsilcilikleri ve 170 binden fazla gönüllüsü aracılığıyla haftanın anlam ve önemini, Kızılaycılık kültürünü bu yılın teması olan “Gönüllülük” üzerinden anlatıyor.

Kurulduğu 1868 yılından bu yana ayrım gözetmeksizin insan ızdırabını dindirmek ilkesiyle hareket eden Kızılay, toplumsal dayanışma ve sosyal refahı arttırmak, muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi görevlerin yanı sıra kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında da faaliyet gösteriyor. Geçen yıl Covid-19 pandemisinin gölgesinde EBA TV aracılığıyla faaliyetlerini öğrencilere anlatan Kızılay, bu yıl 81 ilde genç nesilleri farklı etkinliklerle bir araya getiriyor.

‘’Kızılay Haftası’nda Çocuklar ve Gençler Kızılaycılık Kültürünü Öğreniyor’’

Halkın sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilikseverliğini insanlığa hizmete dönüştürmekten haz duymak olarak tanımlanan Kızılaycılık, ilke ve değerlerini ülke genelinde yaygınlaştırarak yeni iyilik dervişlerini topluma kazandırmayı hedefliyor. Kızılay Haftası’nda yapılan etkinliklerle de 1943 yılından bu yana Kızılaycılık kültürü yaşatılmaya çalışılıyor.

Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı

‘’Kızılay Haftası’nda “Gönüllülük” Teması İşleniyor’’

Bu yıl Kızılay Haftası boyunca “haftalara, aylara, yıllara sığmayan iyilik için gönüllü ol” teması kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenleniyor. Şu anda Türkiye genelinde 170 binden fazla gönüllüsü bulunan Kızılay’ın Aralık 2020’de devreye alınan yeni gönüllü yönetim sistemi gonulluol.org’un tanıtılmasının ardından “2021 gönüllülük yılı” ilan edilerek yıl boyunca gönüllülük çalışmalarını arttıracak çeşitli faaliyetler ve uygulamalar hayata geçirildi. 2021 Gönüllülük Yılı’nda Kızılay Haftası’nın ana teması ise “gönüllülük” üzerine inşa edildi.

Bu yıl Kızılay haftasında, İlçemizde 29 Ekim kutlama programlarında yer alan Bisiklet sürüşüne Genç Kızılay Gönüllülerimiz katıldılar. 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında da Türkiye’nin 81 şehrinde Kızılay’ın gençlik ve kadın teşkilatları her il ve ilçede Kızılay Haftası yürüyüşü gerçekleştirecek.

Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı

Basın açıklamamız sonrası bugün 31 Ekim 2021 Pazar bugün saat 12:30’da İlyas Bayram Stadının yanında bulunan Biga Kapalı spor salonu bahçesine gençleri ve gönüllüleri davet ettik, gönüllülük sistemi ve İlçemizdeki faaliyetlerimiz hakkında açıklamalarda bulunduk. Saat 14:00 te Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerde yürüyüş yaptık.  İlyas Bayram Stadının yanındaki Kapalı Spor Salonu’nun Bahçesi’nden Şehir Parkına kadar olacak olan yürüyüşümüz sonrası, Şehir Parkında sergimizin açılışını yaptık.

1 ve 4 Kasım’da Biga Köy Okullarındaki 4. Sınıf öğrencilerimizi Ağdere’de bulunan sergi alanına götürüyoruz. Kızılay 153 yıldır ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında insanlara umut olmaya, ulaştığı her noktaya iyiliği ve merhameti taşımaya devam ediyor. 29 Ekim 4 Kasım Kızılay Haftası kutlu olsun dedi.’’

Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı

Saat 14:00’te ise yürüyüşe geçildi. İlyas Bayram Stadyumu Kapalı Spor Salonu bahçesinden başlayan yürüyüş, Biga Belediyesi Şehir Parkında sona erdi. Şehir Parkı bahçesinde Kızılay ile ilgili resim sergisi açılışı ile etkinlik sona erdi.

Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı
Kızılay Haftası Kutlandı