1

GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret

2

Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı

3

Çanakkale İş Dünyası İstişare Toplantısı Yapıldı

4

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasından Oda Üyelerine Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

5

CHP Biga’dan Biga Belediyesi’nin Pazar Yeri Peron Ücretleri Zammına Tepki

6

Biga Ziraat Odası’nın İktisadi İşletmesi Açıldı

7

Biga TSO 2022 Yılının İlk Meclis Toplantısını Yaptı

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  1.983%-0,73
 • DOLAR

  13,5404% -0,80
 • EURO

  15,1030% -0,84
 • GRAM ALTIN

  778,19% -1,26
 • Ç. ALTIN

  1284,0135% -1,26
GMKA Genel Sekreterinden Biga TSO’ya Ziyaret
Biga’nın Örtülüce Köyü ORKÖY Olmaya Hak Kazandı
Başkan İbrahim Mutur Mazbatasını Aldı
Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı
Biga Lokantacılar Ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan Ve Yönetimi Çalışmalara Başladı
Uğur Mumcu Ölümünün 29’uncu Yılında Adını Taşıyan Cadde’de Anıldı
 • Cumartesi 8 ° / 1.1 ° bulutlu bulutlar
 • Pazar 7.3 ° / 2.4 ° bulutlu bulutlar
 • Pazartesi 9 ° / 0.7 ° Dağınık bulutlar
Siyaset 31.12.2021 21:53:00 0

MHP Biga’dan Abdurrahman Uzun Açıklaması

MHP Biga İlçe Başkanlığı Gazeteci Abdurrahman Uzun’un söyleşi sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanını aşağılayan sözler sarf etmesinin abesle iştigal olduğunu söyleyerek yazılı açıklama paylaştı.

MHP Biga İlçe Başkanlığı Gazeteci Abdurrahman Uzun’un söyleşi sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanını aşağılayan sözler sarf etmesinin abesle iştigal olduğunu söyleyerek yazılı açıklama paylaştı.

ATATÜRK TÜRKİYE’DİR, ATATÜRK CUMHURİYET’TİR!

MHP Biga İlçe Başkanlığı tarafından paylaşılan yazılı açıklama şöyle; 24 Aralık Cuma akşamı Biga Atatürk Kültür Merkezi’ne söyleyişi yapmak üzere gelen Gazeteci Abdurrahman Uzun, söyleşi sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanını aşağılayan sözleri sarf etmesi abesle iştigaldir. Sözde gazeteci olan bu şahıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.” sözünü alay etmek üzere kullanması nasıl açıklanabilir? Avrupa Birliğinin kurulmasıyla Cumhuriyetimizin ilanı arasında ne ilgi görüyor? Konuşmasının Ayasofya Cami ile ilgili konuşmasında Atatürk’e olan düşmanlığını da açıkça ortaya koymuştur. Söyleşinin belli bir bölümünde Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu’na övgüler dizmesi hangi akılla izah edilecektir?

Konuşmasının 60. dakikasında Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Türk-İslam Ülküsünü yok sayamaz. Türk Devletler Teşkilatının asıl kurucusu MHP’dir. Ancak MHP’nin ismini bir kere bile ağzına almaması nasıl bir zihin yapısında olduğunu gösteriyor.

Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 1 Haziran 2021 tarihli grup toplantısında ifade ettiği gibi “Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizin simgesidir, ona laf yoktur.” Baş giderse börk gider, börk giderse il gider, iffet gider. Allah muhafaza bir daha da geri gelmez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tahammülsüzlük, lamı cimi yok Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlüktür. Bugün varsak, bugün hayattaysak, bunun şeref payesi Türk tarih silsilesinde müstesna bir yeri olan aziz Atatürk’ündür. İdeolojik dogmalarla, ilkel bir taassupla, keskin önyargılarla Atatürk düşmanlığı yapmak, millete değil hıyanete hizmettir. Ayasofya-i Kebir Camii Şerif açılmışken, büyük bir özlem olan Taksim Camii’nin manevi hayatımıza kazandırılması, Müslüman gönüllerle buluşturulması sağlanmışken nükseden Atatürk alerjinin esas gerekçesini nasıl okumalı, nasıl anlamalıyız? İktidarın millete mal olmuş muhterem eserlerini gölgelemeye, kutuplaşmayı teşvik etmeye kimin ne hakkı vardır? Her güzel ve memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, suyu bulandıran, ortamı kızıştıran, bunu da Müslüman kisvesi altında yapan kişilerin Türkiye’nin huzuruyla oynamaları provokasyondur. Bunlar iyi araştırılmalıdır, maksatları derinlemesine tahlil edilmelidir. Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir.” Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Kim Gazi Paşa’ya saldırıyorsa, kimin Gazi Paşa’ya kötü sözü dokunmuşsa, ya soy kütüğünde bir karanlık nokta ya da mazisinde yüzünü kara çıkaracak bir mahcubiyeti vardır. Atatürk’ün manevi hatırasını hezeyanla ilzam etmek İslam’a katkı mıdır? Mukaddesatımıza sahip çıkmak, ona refik olanlara, ona refakat edenlere sahip çıkmaktır. Atatürk’e hakaret mukadderatımıza da husumettir. Allah için söyleyiniz, Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk’e en ağır sözleri reva görenler, Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk’ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı, doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur, yoksa bir kilise de vaftiz mi edilirdiniz? Atatürk’ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Donkişot’tan, yancısı Sanço Panço’dan ne farkınız vardır? Atatürk maşeri vicdana altın harflerle kazınmış Ne Mutlu Türküm Diyene seslenişinin mimar başıdır. Onu rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sadık kalmak her nesil, her Türk evladı için ödevdir. Emel sahiplerini uyarıyorum, Atatürk’ten elinizi çekin, isnatlarınızı kesin, dilinizi susturun. Fani bedeni olmasa da, müstesna hatıralarını ve yüksek fikirlerini cesaretle savunacak büyük Türk milleti vardır ve kötü niyetlilerin alayını karşılamaya gücü yetecektir.

Anıtkabir ile Kocatepe arasına çekilmiş çelikten bir halat olan Milliyetçi Hareket Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ’nin sözlerine sonuna kadar katılıyoruz. Abdurrahman Uzun’un yapmış olduğu bu konuşmasından dolayı şiddetle ve esefle kınıyoruz! 83 Milyondan ve tüm Biga halkından özür dilemesini bekliyoruz, denildi.’’