İLGİLİ HABERLER


Eğitim 27.07.2020 19:04:00 0

Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Yapıldı

ÇTSO, TOBB MEYBEM iş birliğinde motorlu kara taşıtları sınavı yaptı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM A.Ş. iş birliğinde Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavı yaptı.

Çanakkale Peugeot Başaran Otomotiv’de 24-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen sınavlar toplam 17 aday katıldı. Covid-19 salgın tedbirlerinin uygulandığı Mesleki Yeterlilik Sınavlarında öncelikli olarak sosyal mesafe kuralları uygulanarak, adayların maske kontrolü yapıldı ve ateş ölçümleri gerçekleştirildi.

Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Yapıldı
Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Yapıldı

Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Odamız organizasyonunda ve TOBB MEYBEM iş birliğinde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Sınavlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yıl Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Mart ayından itibaren Covid-19 tedbirleri kapsamında durdurulan ve Haziran ayı içinde yapılmasına yeniden izin verilen sınavlarla ilgili olarak Odamız bu dönemde talep toplamaya devam ederek sınav takvimi oluşturdu.” dedi.

“Sorumlu Emlak Danışmanı Sınavları Yapacağız”

Genel Sekreter Sandal açıklamasının devamında; “En çok başvuru aldığımız mesleklerin başında Emlak Danışmanlığı geliyor. TOBB MEYBEM iş birliğinde gerçekleştireceğimiz bu sınavı çok yakın bir tarihte Odamızın hizmet binasında gerçekleştireceğiz.” İfadelerine yer verdi.     

Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Yapıldı
Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Yapıldı