Sağlık 17.06.2020 18:59:00 0

Salgın Sürecinde Tütün Bağımlılığı İçin Nasıl Önlemler Alınmalı?

Aile Hekimi ve aynı zaman Getat Uygulayıcısı (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulayıcısı) Dr. Sezgin Gemici, TV 8,5 ekranlarında yayınlanan Life Style programında Aycan Gül’ün konuğu oldu. Gemici, Covid-19’un tütün bağımlıları üzerindeki etkilerini anlattı.

Salgın Sürecinde Tütün Bağımlılığı İçin Nasıl Önlemler Alınmalı?

Aile Hekimi Getat Uygulayıcısı Sezgin Gemici: İlgi alanımız alkol, sigara gibi bağımlılıklar, rezonans terapileri, geleneksek tamamlayıcı tıp ile ilgileniyoruz. Bunlar klasik tıbbın biraz daha dışında farklı bir bakış açısı ve soluk getirdi. Tedavi gören hastalarda enteresan ve güzel sonuçlar aldığımız, herhangi bir yan etkisi olmadığı güzel, halkımızın sevdiği, beğendiği ve tüm dünya tarafından uygulanan yöntemlerdir. Halkımızı bu tedavi seçeneklerini sunuyoruz. Onlarda gayet memnunlar.

Life Style Sunucusu Aycan Gül: Tütün bağımlılığı her anlamda sağlığa zararlı olduğunu biliyoruz. Dünyada böyle bir virüs varken, sigara bağımlıları için nasıl önlemler alması tavsiye ediyorsunuz?

Salgın Sürecinde Tütün Bağımlılığı İçin Nasıl Önlemler Alınmalı?
Salgın Sürecinde Tütün Bağımlılığı İçin Nasıl Önlemler Alınmalı?

Aile Hekimi Getat Uygulayıcısı Sezgin Gemici: Sigara bağımlılığı enteresan bir bağlılıktır. Psikolojik ve biyolojik boyutları olan, tek başına mücadele edemeyeceğimiz değişik sonuçları vardır. İnsanların bildiği halde, istemeyerek yaptığı ve onları farklı noktalara götüren bir süreçtir. Diğer bağımlılıklara göre farklı özellikler taşıyor.

Biyolojik ve psikolojik bağımlılığının karmaşası içinde, akıllı insanların yaptığı bir unsurdur. Olayı çok basite indirgemek demek, düşmanımızı da çok küçümsemek demektir. İnsanları nasıl köleleştirebilecekleri, nasıl bırakamayacakları, her türlü etkiyi deneyerek, görerek ve yeni projeler oluşturarak insanlar üzerinde baskı uygulanmaktadır. İnsanlar gaflet içinde kaldıklarında tek başına ben sigarayı bırakırım derler. Başarısız olduklarında sigara içmeye devam ederler. Sigara bağımlılığından kurtulmak için, Gemici Rezonans’dan yardım alabilirsiniz, dedi.

Adres: İstiklal Mah. Köprü Sok. No: 10 - Kat: 3 - Daire 4 Biga Çanakkale

Telefon: (0286) 316 31 97

 

Haber Kaynak : Biga Havadis
Sağlık

Çanakkale Diş Hekimleri Odasının 11. Olağan Genel Kurulunun Ardından Görev Dağılımı Yapıldı

Sağlık

Biga Devlet Hastanesi Emekli Olan Ebe Ve Personelini Plaket İle Ödüllendirdi

Sağlık

İş Güvenliği Uzmanı Ve İşyeri Hekimi Çalıştırma Zorunluluğu Ertelendi

Sağlık

Salgın Sürecinde Tütün Bağımlılığı İçin Nasıl Önlemler Alınmalı?

 • Cuma 33 ° / 21 ° Güneşli
 • Cumartesi 34 ° / 21 ° Fırtına
 • Pazar 32 ° / 22 ° Fırtına
 • BIST 100

  1.029%-0,48
 • DOLAR

  7,1988% -0,41
 • EURO

  8,5238% -1,03
 • GRAM ALTIN

  475,67% -0,78
 • ÇEYREK ALTIN

  784,8555% -0,78

İlgili Haberler