Ekonomi 10.09.2020 17:49:00 0

Toprak Mahsulleri Ofisi Çeltik Alımına Başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi Çeltik Alımına Başladı

Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) çeltik alımına başladığını duyurdu.

Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün yaptığı açıklamada,’’2020 dönemi çeltik alımına başladı. 2020 dönemi  Baldo çeşidi çeltik alım fiyatı ton başına 4 bin 500 lira, Osmancık çeşidi çeltik alım fiyatı ton başına 3 bin 600 lira ve Luna çeşidi çeltik alım fiyatı ton başına 3 bin 200 lira olarak belirlendi. 

Pazartesi gününden itibaren üreticilerin çeltik baremi ve alım şartlarına göre peşin alım işlemine tabi tutulduklarını emanet alım yapılmadığını söyledi.   Ergün, Çeltik fiyatları açıklandı. Öncelikle herkese hayırlı olmasını diliyorum. Sezonun açılmasıyla Toprak Mahsulleri Ofisi’de çeltik alımına başladı.

Pazartesi gününden itibaren üreticiler ile üreticilerin ortağı olduğu kooperatif veya birliklerden ÇKS Belgesi'nde belirtilen üretim miktarı kadar çeltik baremi ve yine alım şartlarına göre peşin alım işlemine tabi tutulacak olup emanet alım yapılmayacaktır. Peşin alım işlemleri 31 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılacaktır. Alımlar randevulu olarak yapılacak olup, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl çeltik alım baremine çeşitlerin özelliklerine göre ortalama randıman değerleri ve pirinç bin tane ağırlıkları eklenmiştir. Ödeme, ürün teslimatını müteakip 10 gün içerisinde yapılacaktır. Çeltik alımları tüm iş yerlerimizde randevulu olarak yapılacaktır. Randevular,  internet üzerinden www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr  adresinden alınabileceği  gibi  şube  müdürlükleri  ile  ajans  amirliklerinden  de  alınabilecektir.  Telefonla randevu verilmeyecektir.  Randevu alma işlemi, gerçek kişiler için T.C. kimlik numarası; ÇKS belgesi olan tüzel kişiler için vergi numarası ile yapılacaktır. Üreticiler, randevu almadan önce İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden ÇKS bilgilerini güncelleyeceklerdir.  Üreticilerin Çiftçi  Kayıt  Sistemi  (ÇKS)  bilgileri  sistem  tarafından  otomatik  olarak sorgulanacağından, ÇKS Belgesi'nde kayıtlı çeltik miktarı kadar randevu verilecektir. Çiftçilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.’’

Ekonomi

Çiftçilere İtalyan Çimi Ve Slajlık Soya Tohumu Verilecek

Ekonomi

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Biga Fuarını Değerlendirdi

Ekonomi

Hayvanlar Ota Güğümler Süte Doyacak

Ekonomi

Çiğ Süt Primleri Önümüzdeki Hafta Sonu Ödenecek

 • Çarşamba 24 ° / 12 ° Fırtına
 • Perşembe 22 ° / 13 ° Fırtına
 • Cuma 22 ° / 12 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.127%-2,22
 • DOLAR

  8,2642% 0,97
 • EURO

  9,7426% 0,87
 • GRAM ALTIN

  501,25% -0,08
 • Ç. ALTIN

  827,0625% -0,08

İlgili Haberler