Turan: “Bunun karşılığını milletimizin vereceğini düşünüyorum”

Turan: “Bunun karşılığını milletimizin vereceğini düşünüyorum”

İç İşleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan bir dizi programa katılmak için Biga'ya geldi.

Biga'ya Biga Belediye Başkanı ve AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan'a destek olmak için geldiğini dile getiren İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, belediyeyi ziyaret etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'la görüşen Turan, ziyaretinin ardından basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

Ziyarette konuşan Bülent Turan; “Sayın başkanımın ilk dönemiydi; şimdi inşallah milletimizin izin verirse ikinci dönemi ustalık dönemi olacak. Çok daha büyük bir motivasyon ve performansla yeni dönemde çok daha iddialı işlerle şekillendirecek ve birlikte çalışacağız. Biz istiyoruz ki; yeni dönemde 4 yıl da seçim olmadığını da belirterek, yerel-genelin uyumunun had safhada olduğu, vekiliyle muhtarıyla, teşkilatıyla Ankara’da bizlerle hepimizin omuz omuza olduğu ve çok daha kıymetli işlerin yapıldığı bir dönem olmasını isteriz” dedi.

"Türkiye Yüzyılı da inşallah yine aynı Çanakkale ruhuyla inşa edilecek"
Turan, 18 Mart Pazartesi günü Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümünün kutlanacağını hatırlattı. Cumhuriyet'in ön sözünün bu topraklarda yazıldığını vurgulayan Turan, "Öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, Çanakkale kahramanlarını saygıyla, minnetle yad ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, Çanakkale ruhu anlayışı üzerine inşa edildi. Ümit ediyorum, iddia ediyorum yeni Türkiye Yüzyılı da inşallah yine aynı Çanakkale ruhuyla inşa edilecek. Daha çok büyüyen Türkiye, daha çok gelişen Türkiye bu onurla beraber karşılık bulacak." diye konuştu.

“4 yıl seçim yok”
Yerel seçimlere 15 gün kaldığını anımsatan Turan, Türkiye'de bundan sonra 4 yıl seçim olmayacağını dile getirdi. Seçimin ardından yerel ve genel yönetimin birlikte çalıştığı bir dönem olmasını arzu ettiklerini aktaran Turan, şöyle devam etti:

“Biga Belediye Başkanımız, sevdiğimiz, saydığımız sayın adayımızın yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Hem de ziyaret edelim istedik. Buradan sonra Gümüşçay’da 102 yataklı engelli yaşam merkezimizin açılışını yapacağız. Bakanlığımızın yoğun faaliyetleri deneniyle her zaman gelemesek de Biga’mız da olmaktan dolayı muyluyuz. Biga sıradan bir ilçe değildir; herhangi bir ilçe değil. Sanayisi ve tarımı ile son dönem belediye çalışmaları başta olmak üzere birçok alandaki iddiasıyla kendi adından ekstra zevk getiren özellikli bir ilçemiz. Daha da büyüyen bir ilçemiz; adeta Çanakkale’mizin belkemiğidir. Milli mücadele yıllarında çok özel bir durumu olan çok kıymetli bir ilçemizdir.”

“Biga’da çok kıymetli işler yapıldı”
Bülent Erdoğan’ın 5 yılda çok kıymetli işler yaptığını hatırlatan Bülent Turan; “Sayın Başkanımız geçtiğimiz 5 yıl içerisinde, bizlerin de desteğiyle Biga’da çok kıymetli işler yaptı. Hastanemiz, alt ve üst yapılarımız, beldelerin doğalgazları gibi, spor tesisleri gibi birçok alanda önemli işler yaptı. Sayın başkanımın ilk dönemiydi; şimdi inşallah milletimizin izin verirse ikinci dönemi ustalık dönemi olacak. Çok daha büyük bir motivasyon ve performansla yeni dönemde çok daha iddialı işlerle şekillendirecek ve birlikte çalışacağız. Biz istiyoruz ki; yeni dönemde 4 yıl da seçim olmadığını da belirterek, yerel-genelin uyumunun had safhada olduğu, vekiliyle muhtarıyla, teşkilatıyla Ankara’da bizlerle hepimizin omuz omuza olduğu ve çok daha kıymetli işlerin yapıldığı bir dönem olmasını isteriz” dedi.

“Bunun karşılığını milletimizin vereceğini düşünüyorum”
Oy kullanırken yatırımların göz önünde bulundurulması gerektiğini dile getiren Bülent Turan; "Bu 4 yıl seçimsiz dönemi hizmet almada, işlerin takibinde, sonuç almada, eser ortaya koymada çok kıymetli bir zaman olarak değerlendirmek istiyoruz. Kime oy vereceksin? En güzel karşılığı, yapılan eserler. Bakın çevrenize kim ne iş yapmışsa onun karşılığı en büyük sandıkta bulacak diye düşünüyorum. Biz oy verirken çevremize bakarız. Kim ne iş yapmış, kim ne iş yapmış yapmamış görürüz. Çanakkale'de köprüsünden tutun köylere, meydanına kadar büyükten küçüğe hastaneler, okullar, yollar, altyapılar, tüneller muazzam bir seferberlik oldu. Bunun karşılığını milletimizin vereceğini düşünüyorum. Tabii aradaki polemikler, siyasi rekabetler olur. Seçim bunun en kıymetli tarafıdır ama kaldı 15 gün. Sonra bunlar biter, işimize bakarız. Güçlü olmak zorundayız. Ülke olarak, siyaset olarak demokrasinin gereği yarışlar da olsa bitiminde güçlü olmak zorundayız. Kavga bir yere kadar. Sorunlar, polemikler bir yere kadar ama seçim biter, her parti işine bakar. Devlet yönetimi, belediyesi, bakanlığı herkes kendi yolunda işine bakar" diye konuştu.

"Bu millet kimin samimi olduğunu, kimin olmadığını bilir"
Bülent Turan, Türkiye'nin kuzeyinde büyük bir kriz olduğunu belirtti.
Dünyanın bu süreçte Türkiye'nin uyarılarını dinlemek zorunda olduğunu vurgulayan Turan, "Dünya tekrar merhametin, vicdanın tüm insanlığa ait olduğunu hatırlamak durumunda. Kendinden adım atması beklenen kurumların, kuruluşların tekrar kendini gözden geçirip reform adımları atma görevi var." ifadesini kullandı.

Milletin irfan, izan sahibi olduğunu, kime oy vereceğini bildiğini anlatan Turan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Seçim broşüründe olan vaadini unutan bir adama bu millet oy vermez. Karda kışta millet perişan iken tatili önceleyen, milleti unutan insanlara bu millet oy vermez. Gündeminde belediye başkanlığı olmanın çok ötesinde 'Nasıl genel başkan olurum?' hesabı olan adama bu millet oy vermez. Ayasofya açılırken heyecan yaşamayan hatta daha ötesi 'Gündemde yok, ne gerek var' diyen, daha ötesi davet edilmesine rağmen açılışa gelmeyen ancak yıllar geçmiş olmasına rağmen seçime 15 gün kala sabah namazına giden Teyo Pehlivanlara bu millet hiç prim vermez. Bu millet kimin samimi olduğunu, kimin olmadığını, bu millet kimin hizmet yapıp kimin yapmadığını bilir. Bu millet kimin bu ülkeyi büyütmeye katkısı olur, katkısı olmaz çok iyi bilir. Bu millet seçim kültürü olan, demokrasiyi bilen bir millet. Göreceksiniz sorunsuz, sıkıntısız bir seçimi atlatacağız. Milletin dediğine 'baş göz üstüne' diyeceğiz ve inşallah ondan sonra 4 yıl seçimsiz bir Türkiye, kendi reformlarını yapan, kendi iddiasını ortaya koyan, ekonomisini, demokrasisini büyüten bir süreci hep beraber yaşıyor olacağız."

Biga’nın Gümüşçay beldesinde yapımı tamamlanan Enginkent Gümüş Bakım Merkezi'nin açılışını yapan, Biga Ticaret Borsası'nı ziyaret eden Turan, Çan ilçesinde şehit ve gazi aileleriyle iftar programına katıldı.



Gündem 17.03.2024 16:30:46 0
 • Pazartesi 34.9 ° / 19.1 ° Güneşli
 • Salı 34 ° / 19 ° Güneşli
 • Çarşamba 31.9 ° / 20 ° Güneşli
 • BIST 100

  10771,36%0,29
 • DOLAR

  32,82% 0,04
 • EURO

  35,04% -0,18
 • GRAM ALTIN

  2449,21% -1,62
 • Ç. ALTIN

  4004,66% 0,79