Turan; “Ekmekle oynayanın derdi bitmez”

Turan; “Ekmekle oynayanın derdi bitmez”

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan son dönemlerde belediyelerde işten çıkarmaları eleştirerek, “Çanakkale’nin 12 belediye başkanına da davette bulunuyorum. Ekmekle oynamayın, ekmekle oynayanın derdi bitmez” dedi.

Bülent Turan, Kurban Bayramının birinci günü Çan’da kaymakamlığın düzenlediği bayramlaşma programına katıldı.Programa, Çan Kaymakamı Emre Nebioğlu, Çan Belediye Başkanı Harun Arslan, Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen, Çan Ak Parti Çan İlçe Başkanı Sadi Yağlı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Bugünkü bayramların kıymetini bilelim”

Burada vatandaşlarla bayramlaşan Turan, bayramların öneminden bahsederek, “Hep derler ya eski bayramlar diye, bunu kullanmamak lazım ve bugünü yaşamak lazım. Bugünün şartlarını değerlendirip iyi bayram yapmak lazım. İmkanı olan büyüklerine gitsin ziyaret etsin, olmayan telefonla büyükleriyle buluşsun. Eski bayram diye dert edeceğimize, bugünkü bayramları iyi hale getirmeye çalışalım” dedi.

“Ekmekle oynamayın”

Turan, belediye başkanlıklarının değişmesinden sonra gündeme gelen işçi çıkartmalarına da değinerek şunları söyledi. “Seçimlerde birçok ilçe, milletin tercihiyle beraber belediye yönetimlerini değiştirdi. Terörle ilişkisi olan özel durumlar hariç olmak üzere, bütün belediyelere sonsuz saygımız var. Ne olur, işçi kavgası, siyasi görüşünden dolayı personeline zulmetme, işten kovma, yer değiştirme, ota çöpe gönderme gibi bize yakışmayan işleri hiç bir başkanımız yapmaması lazım. 14 yıl vekillik yaptım, çok siyasi polemiğe girdim. Kimse bana siyasi görüşünden dolayı işten attırdı, tayin yaptırdı diyemedi. Hamdolsun. Çanakkale’nin 12 belediye başkanına da davette bulunuyorum. Ekmekle oynamayın, ekmekle oynayanın derdi bitmez”

“Çan’da hizmetlerin takibini yapalım”

Turan, Çanakkale Milletvekilliği döneminde Çan’a çok güzel hizmetler ettiklerini belirterek, hizmetlerin devam etmesi için sıkı takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Turan, “Çan’ın OSB çalışması vardı, kamu binalarının yenileme çalışmaları vardı, farklı tarım bölgelerinin kurulması ile ilgili çalışmalarımız vardı. Hepsiyle ilgili takibini yapalım. Vekillerimiz başta tüm ilgilileri sıkıştıralım” diye konuştu.Siyaset 18.06.2024 20:59:21 0
 • Çarşamba 34 ° / 22.1 ° Güneşli
 • Perşembe 34.2 ° / 21.9 ° Güneşli
 • Cuma 31.8 ° / 21.5 ° Güneşli
 • BIST 100

  11090,51%0,01
 • DOLAR

  32,83% 0,00
 • EURO

  35,67% -0,01
 • GRAM ALTIN

  2553,77% 0,35
 • Ç. ALTIN

  4134,05% 0,05