1

Recep Demir Ve Ersin Aslantoğ Bigaspor’da

2

Tarihi Alan Gazi Köylerde Şifa Çiçekleri Açıyor

3

Biga Dernekler Platformu Toplantılarını Tekrar Yapmaya Başladı

4

Başkan Mutur: Deneyim Ve Birikim Sahibiyiz Yeniden Göreve Talibiz

5

Cüneyt Oflaz: Esnaf Toplumun Temel Taşıdır

6

Lise Ve Üniversite Mezunları Ustalık Belgesine Sahip Olacak

7

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi Vatandaşlarına Müjdeyi Ankara’dan Verdi

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  2.014%-1,36
 • DOLAR

  13,3406% -0,27
 • EURO

  15,1513% 0,05
 • GRAM ALTIN

  788,79% -0,88
 • Ç. ALTIN

  1301,5035% -0,88
Tarihi Alan Gazi Köylerde Şifa Çiçekleri Açıyor
Erkan Özkan Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasının Başkanı Seçildi
 • Cuma 11.5 ° / 9.3 ° Light rain
 • Cumartesi 7.4 ° / -3.7 ° Heavy snow
 • Pazar 0.6 ° / -4.5 ° Heavy snow
Spor 16.07.2020 19:08:00 0

Ufka Yolculuk-8 Çanakkale Il Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Server Yaşam Vakfı tarafından bu sene 8.si düzenlenen Ufka Yolculuk-8 Bilgi ve Kültür Yarışması tüm yurtta 3 ayrı kategoride, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyindeki öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Çanakkale il genelinde ise yarışmayı ÇASGED (Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) organize etti.

Her sene farklı bir konunun işlendiği yarışmada bu yılın konusu “adap” olarak seçilmişti. Düzenlendiği ilk yıldan bu yana yarışmaya 3 milyon civarında katılım oldu. Ufka Yolculuk, yarışma ile kitap okuma konusunda bir farkındalık oluşmasını, yarışmacıların sahih kaynaklarla ve doğru bilgiyle buluşarak kendilerini geliştirmesini hedefliyor.

Bu yılki yarışmanın ilk aşaması 29 Şubat - 2 Mart 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirildi. İlk aşamada başarılı olan yarışmacıların katıldığı ödüllü ikinci aşama ise salonda, gözetmen eşliğinde, optik formlu bir şekilde planlanmış iken yaşanan kovid-19 salgını nedeniyle 21 Haziran 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.

Ufka Yolculuk-8 Çanakkale Il Ödül Töreni Gerçekleştirildi
Ufka Yolculuk-8 Çanakkale Il Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Yarışma sonuçların açıklanmasının ardından kaybedeni olmayan yarışmada her yarışta olduğu gibi ipi göğüsleyerek derece yapan ve hediye almaya hak kazananlara vaadedilen il ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Salgın nedeniyle sınırlı, fiziki mesafeli ve mütevazi bir ödül töreni planlandı. Tören, ÇASGED Kulübü Salonu’nda, yarışmacıların ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ödül töreni, Ufka Yolculuk İl Koordinatörü Serdar BAL’ın açılış konuşmasıyla başladı. Salgın nedeniyle hemen ödüllerin takdimine geçildi.

İlkokul, Ortaokul ve Lise Kategorilerinde birinciler çeyrek altın; ikinciler bir gram altın ve üçüncüler ise yarım gram altın ile ödüllendirildi. Ödül töreni, ikramlar ve çekilen Ufka Yolculuk hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.