1

Recep Demir Ve Ersin Aslantoğ Bigaspor’da

2

Tarihi Alan Gazi Köylerde Şifa Çiçekleri Açıyor

3

Biga Dernekler Platformu Toplantılarını Tekrar Yapmaya Başladı

4

Başkan Mutur: Deneyim Ve Birikim Sahibiyiz Yeniden Göreve Talibiz

5

Cüneyt Oflaz: Esnaf Toplumun Temel Taşıdır

6

Lise Ve Üniversite Mezunları Ustalık Belgesine Sahip Olacak

7

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi Vatandaşlarına Müjdeyi Ankara’dan Verdi

GÖZDEN KAÇMASIN

 • BIST 100

  2.014%-1,36
 • DOLAR

  13,3628% -0,10
 • EURO

  15,1747% 0,20
 • GRAM ALTIN

  788,79% -0,88
 • Ç. ALTIN

  1301,5035% -0,88
Tarihi Alan Gazi Köylerde Şifa Çiçekleri Açıyor
Erkan Özkan Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasının Başkanı Seçildi
 • Cuma 11.5 ° / 9.3 ° Light rain
 • Cumartesi 7.4 ° / -3.7 ° Heavy snow
 • Pazar 0.6 ° / -4.5 ° Heavy snow
Yaşam 20.11.2019 11:58:00 0

Biga’da Öğretmen Korosu Özel Konseri Düzenlendi

Biga’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenler tarafından öğretmenler korosu özel konseri 19 Kasım Salı günü saat 19:30’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Koro Şefi Berkay Baran yönetiminde koro şeklinde ve bireysel olarak Türk Halk Müziğinden 15 tane türkü seslendirildi. Söylenen türküler müzik severler tarafından beğeniyle karşılanarak ayakta alkışlandı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen öğretmenler korosu özel konserine; Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner, Sıtkı Keçeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptığı konuşmada;

Sanat, insanları farklı kılar, güzellikler oluşturur. Sanatla toplum arasında karşılıklı etkileşim sonucu, birbirlerini geliştirme ve güçlendirme gerçekleşir. Müzik, bireyi sosyalleştirirken aynı zamanda onun yeteneklerinin geliştirilmesine kaynaklık eden, insan ilişkilerinde dayanışma ve paylaşma gibi değerli sayılan davranışlar kazanmasına ve sergilemesine yardımcı olan, toplumsal gelişmede sürekli olarak etkin rolü bulunan sanat yoluyla bir aydın konumuna getiren, kültürel bir etkinliktir. Bizlerde bu bağlamda kendi kültür zenginliğimizin eserlerini öğretmenlerimizle birlikte dinleyerek ve öğrenerek geleceğe taşıyacağız, dedi.

Konserin sonunda Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner Koro şefi Berkay Baran’ı, koro ve saz ekibini kutlayarak çiçek takdim etti ve başarılarının devamını diledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, öğretmenlere başarı belgelerini takdim etti.